Trwa ładowanie...

MSZ wybrało dziennikarzy. SDP za prawie 270 tys. zł będzie... promować Polskę za granicą

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich dostało dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Kwota? 268,15 tys. złotych. Będą reklamować Polskę wśród zagranicznych dziennikarzy i mediów. Dotacji nie dostały osoby, które mają krytyczny stosunek do PiS.

Share
MSZ wybrało dziennikarzy. SDP za prawie 270 tys. zł będzie... promować Polskę za granicą
Źródło: PAP
d1fpodz

Resort Witolda Waszczykowskiego przyznał dotację w konkursie "Dyplomacja publiczna 2017". Na ten projekt MSZ przekazało 268,15 tys. złotych. Chodzi o "promocję Polski wśród dziennikarzy zagranicznych i odbiorców zagranicznych mediów".

Pieniądze pójdą do SDP - informuje "Press". I alarmuje: wszystko wskazuje na to, że przekazywany będzie jednostronny obraz Polski.

Kto będzie reprezentował Polskę? SDP "zaprosiło 30 wybitnych dziennikarzy polskich"

Nazwiska dziennikarzy podała w rozmowie z "Presserwisem" Dorota Zielińska z SDP. Udział wezmą: Tomasz Wróblewski (były naczelny „Wprost", prowadzi program "Rządy pieniądza" w Polskim Radiu 24), Aleksandra Rybińska (Wpolityce.pl i "W Sieci"), Dominika Cosic (korespondentka TVP w Brukseli), Jerzy Haszczyński (szef działu zagranicznego "Rzeczpospolitej"), Krzysztof Skowroński (prezes SDP, naczelny Radia Wnet), Piotr Legutko (wiceprezes SDP, naczelny TVP Historia).

d1fpodz

Na pytanie o dziennikarzy z redakcji mających krytyczny stosunek do rządów PiS, Zielińska ucięła rozmowę: "projekt jest na zbyt wczesnym etapie".

Schetyna wzywa do niepłacenia abonamentu. Oto zaległości Polaków

Dziennikarze z Polski będą spotykać się z kolegami z zagranicy w Brukseli, Berlinie, Londynie, Bratysławie, Budapeszcie i Pradze. Mają też rozmawiać z dziennikarzami z Petersburga podczas forum polsko-rosyjskiego dialogu dziennikarskiego "Budowanie mostów – dialog dziennikarzy".

Z kolei w listopadzie planowana jest w Warszawie międzynarodowa konferencja na temat mediów w krajach Grupy Wyszehradzkiej. "Tematem konferencji będzie kwestia tworzenia wspólnego projektu medialnego dla krajów grupy V4, a także aktualne wyzwania związane z dezinformacją w mediach, autocenzurą dziennikarzy, bańką informacyjną" - czytamy w serwisie Sdp.pl.

d1fpodz

Podziel się opinią

Share
d1fpodz
d1fpodz