Trwa ładowanie...
d3q52kl

MSZ wybrało dziennikarzy. SDP za prawie 270 tys. zł będzie... promować Polskę za granicą

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich dostało dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Kwota? 268,15 tys. złotych. Będą reklamować Polskę wśród zagranicznych dziennikarzy i mediów. Dotacji nie dostały osoby, które mają krytyczny stosunek do PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MSZ wybrało dziennikarzy. SDP za prawie 270 tys. zł będzie... promować Polskę za granicą
(PAP)
d3q52kl

Resort Witolda Waszczykowskiego przyznał dotację w konkursie "Dyplomacja publiczna 2017". Na ten projekt MSZ przekazało 268,15 tys. złotych. Chodzi o "promocję Polski wśród dziennikarzy zagranicznych i odbiorców zagranicznych mediów".

Pieniądze pójdą do SDP - informuje "Press". I alarmuje: wszystko wskazuje na to, że przekazywany będzie jednostronny obraz Polski.

Kto będzie reprezentował Polskę? SDP "zaprosiło 30 wybitnych dziennikarzy polskich"

Nazwiska dziennikarzy podała w rozmowie z "Presserwisem" Dorota Zielińska z SDP. Udział wezmą: Tomasz Wróblewski (były naczelny „Wprost", prowadzi program "Rządy pieniądza" w Polskim Radiu 24), Aleksandra Rybińska (Wpolityce.pl i "W Sieci"), Dominika Cosic (korespondentka TVP w Brukseli), Jerzy Haszczyński (szef działu zagranicznego "Rzeczpospolitej"), Krzysztof Skowroński (prezes SDP, naczelny Radia Wnet), Piotr Legutko (wiceprezes SDP, naczelny TVP Historia).

d3q52kl

Na pytanie o dziennikarzy z redakcji mających krytyczny stosunek do rządów PiS, Zielińska ucięła rozmowę: "projekt jest na zbyt wczesnym etapie".

Schetyna wzywa do niepłacenia abonamentu. Oto zaległości Polaków

Dziennikarze z Polski będą spotykać się z kolegami z zagranicy w Brukseli, Berlinie, Londynie, Bratysławie, Budapeszcie i Pradze. Mają też rozmawiać z dziennikarzami z Petersburga podczas forum polsko-rosyjskiego dialogu dziennikarskiego "Budowanie mostów – dialog dziennikarzy".

Z kolei w listopadzie planowana jest w Warszawie międzynarodowa konferencja na temat mediów w krajach Grupy Wyszehradzkiej. "Tematem konferencji będzie kwestia tworzenia wspólnego projektu medialnego dla krajów grupy V4, a także aktualne wyzwania związane z dezinformacją w mediach, autocenzurą dziennikarzy, bańką informacyjną" - czytamy w serwisie Sdp.pl.

d3q52kl

Podziel się opinią

Share
d3q52kl
d3q52kl