Trwa ładowanie...
dvc1z60

Mularczyk: chcemy, by Polacy mogli dostać odszkodowania za II wojnę światową

Naszym celem jest otwarcie ścieżki sądowej w Polsce dla osób, które były poszkodowane w trakcie II wojny światowej i ich spadkobierców - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" szef parlamentarnego zespołu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mularczyk: chcemy, by Polacy mogli dostać odszkodowania za II wojnę światową
(East News)
dvc1z60

Mularczyk pytany, kiedy można się spodziewać opublikowania przez Archiwum Akt Nowych katalogu dokumentów dotyczących strat i zbrodni wojennych poniesionych przez Polskę w okresie II wojny światowej, powiedział, że zależy to od Archiwum Akt Nowych.

- Myślę, że będzie to pod koniec grudnia. Będziemy też chcieli oficjalnie to zaprezentować, kiedy prace zostaną zakończone - zapewnił.

CZYTAJ: PiS nie odpuści. Rusza wojna o miliardy złotych dla Polski. ZUS szykuje analizę, która ma pomóc

dvc1z60

Poseł PiS podkreślił, że utworzenie katalogu to projekt o charakterze pomocniczym, bo - jak mówił - "on jest związany też z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego". - Naszym celem jest otwarcie ścieżki sądowej w Polsce dla osób, które były poszkodowane w trakcie II wojny światowej i ich spadkobierców - powiedział.

- Celem tego projektu jest umożliwienie ludziom poszukiwania w Archiwum Akt Nowych dokumentów, które opisywałyby straty materialne czy ludzkie, które mogły dotknąć ich rodziny czy też ich majątki - wyjaśnił Mularczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvc1z60

Podziel się opinią

Share
dvc1z60
dvc1z60