Trwa ładowanie...
ycipk-mwbelz

Muzeum Polskiej Wódki chętni zwiedzą za darmo. Ale tylko w poniedziałek 13 stycznia

Z okazji Dnia Polskiej Wódki swoje podwoje dla odwiedzających otwiera Muzeum Polskiej Wódki. Odwiedzający Centrum Praskie Koneser w Warszawie 13 stycznia wejdą za darmo do muzeum. Za dodatkową opłatą jest też możliwa degustacja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzeum Polskiej Wódki jest dostępne dla wszystkich chętnych za darmo. Ale tylko 13 stycznia
Muzeum Polskiej Wódki jest dostępne dla wszystkich chętnych za darmo. Ale tylko 13 stycznia (Shutterstock.com, Fot: Tadeusz Wejkszo)
ycipk-mwbelz

Darmowe zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki jest możliwe tylko przez jeden dzień - 13 stycznia. Skorzystać z oferty może każdy, kto pojawi się w Centrum Praskim Koneser.

To nie koniec niespodzianek, bowiem chętni będą mogli spróbować alkoholi tam wyprodukowanych. W trakcie darmowego dnia, za degustację odwiedzający zapłacą 10 złotych lub 15 złotych. W innych dniach degustacja jest wliczona w cenę biletu.

Dlaczego 13 stycznia? Ponieważ to właśnie wtedy weszła w życie zmieniona definicja polskiej wódki, która zawarta jest w Ustawie o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych, o czym informuje portal warszawanaszemiasto.pl. Dlatego też ten dzień jest uznawany Dniem Polskiej Wódki.

ycipk-mwbelz

Powstanie nowego Zespołu Edukacyjnego w Zielonej Górze i jego ogromne znaczenie dla mieszkańców miasta

"Definicja Polskiej Wódki precyzuje, że może być ona wytworzona jedynie z tradycyjnych polskich zbóż (żyto, jęczmień, owies, pszenica, pszenżyto) lub ziemniaków, a wszystkie etapy jej wytwarzania muszą odbywać się na terenie Polski" - tłumaczy Muzeum Polskiej Wódki na swoim koncie na portalu Instagram.

Czytaj też: Media społecznościowe sprzedają jak e-sklepy. Instagram liderem w ciuchach

ycipk-mwbelz

"Tym, co wyróżnia Polską Wódkę, na tle innych tego typu trunków, jest droga od surowca z pola upraw do alkoholu dostępnego na sklepowych półkach. Produkcja przebiega w gorzelni, zakładzie rektyfikacji i produkcji wódek, gdzie nad całym procesem czuwa człowiek. O zgodności alkoholu z definicją informuje umieszczony na butelce napis Polska Wódka / Polish Vodka" - czytamy dalej.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-mwbelz

ycipk-mwbelz
ycipk-mwbelz