Muzeum Polskiej Wódki chętni zwiedzą za darmo. Ale tylko w poniedziałek 13 stycznia
Z okazji Dnia Polskiej Wódki swoje podwoje dla odwiedzających otwiera Muzeum Polskiej Wódki. Odwiedzający Centrum Praskie Koneser w Warszawie 13 stycznia wejdą za darmo do muzeum. Za dodatkową opłatą jest też możliwa degustacja.
Darmowe zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki jest możliwe tylko przez jeden dzień - 13 stycznia. Skorzystać z oferty może każdy, kto pojawi się w Centrum Praskim Koneser.
To nie koniec niespodzianek, bowiem chętni będą mogli spróbować alkoholi tam wyprodukowanych. W trakcie darmowego dnia, za degustację odwiedzający zapłacą 10 złotych lub 15 złotych. W innych dniach degustacja jest wliczona w cenę biletu.
Dlaczego 13 stycznia? Ponieważ to właśnie wtedy weszła w życie zmieniona definicja polskiej wódki, która zawarta jest w Ustawie o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych, o czym informuje portal warszawanaszemiasto.pl. Dlatego też ten dzień jest uznawany Dniem Polskiej Wódki.
Powstanie nowego Zespołu Edukacyjnego w Zielonej Górze i jego ogromne znaczenie dla mieszkańców miasta
"Definicja Polskiej Wódki precyzuje, że może być ona wytworzona jedynie z tradycyjnych polskich zbóż (żyto, jęczmień, owies, pszenica, pszenżyto) lub ziemniaków, a wszystkie etapy jej wytwarzania muszą odbywać się na terenie Polski" - tłumaczy Muzeum Polskiej Wódki na swoim koncie na portalu Instagram.
"Tym, co wyróżnia Polską Wódkę, na tle innych tego typu trunków, jest droga od surowca z pola upraw do alkoholu dostępnego na sklepowych półkach. Produkcja przebiega w gorzelni, zakładzie rektyfikacji i produkcji wódek, gdzie nad całym procesem czuwa człowiek. O zgodności alkoholu z definicją informuje umieszczony na butelce napis Polska Wódka / Polish Vodka" - czytamy dalej.