Trwa ładowanie...
d48pza7

Na dywidendę Asseco Poland może przeznaczyć blisko 40 proc. zysku za 09

...

d48pza7
d48pza7

14.12. Warszawa (PAP) - Zarzad Asseco Poland będzie chciał przeznaczyć w tym roku na dywidendę blisko 40 proc. zysku - poinformował prezes spółki Adam Góral w radiu PiN.

"Zarząd będzie rekomendował godną dywidendę. Blisko 40 proc." - powiedział prezes.

Wcześniej, w połowie listopada, przedstawiciele spółki zapowiadali, że będą chcieli przeznaczyć na dywidendę za 2009 rok od 30 do 40 proc. zysku netto.

Prezes dodał, że spółka potrzebuje środków na rozwój. Obecnie prowadzone są rozmowy o akwizycji z kilkudziesięcioma firmami zagranicznymi.

d48pza7

Zapytany o spodziewane efekty tych rozmów, odpowiedział:

"W Hiszpanii są już dwie firmy, ten rynek będzie dalej rozbudowywany, liczymy na Włochy, są tam dwa podmioty, którymi jesteśmy zainteresowani. Liczymy też na Skandynawię".

Asseco Poland myśli też o współpracy z firmą amerykańską.

"Myślimy o firmie - oprogramowanie własne, software - z którą moglibyśmy zbudować partnerską grupę. Chodzi o podmiot, który jest słabo albo w ogóle nieobecny w Europie. Moglibyśmy wówczas razem coś zbudować" - poinformował Góral.

"Ale to na razie marzenie. Musimy marzyć o Stanach, musimy marzyć o Chinach, które teraz są dla nas nieosiągalne, ale nie wykluczamy, że kiedyś będziemy pracować nad projektami również stamtąd" - dodał. (PAP)

morb/ ana/

d48pza7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48pza7