Trwa ładowanie...
d14iz5o

Na jaką pracę możesz liczyć za granicą

Perspektywa rozwoju i stanowiska kierownicze - obok wysokich zarobków - to główne powody naszych wyjazdów do pracy. Już dwa miliony Polaków wyjechało za granicę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na jaką pracę możesz liczyć za granicą
(© Gerhard Seybert - Fotolia.com)
d14iz5o

Perspektywa rozwoju i stanowiska kierownicze - obok wysokich zarobków - to główne powody naszych wyjazdów do pracy. Już dwa miliony Polaków wyjechało za granicę.

Dwa miliony to tyle, ile osób mieszka w Warszawie. Znalazły one zatrudnienie w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz krajach skandynawskich.

W Niemczech nasi rodacy najczęściej opiekują się osobami starszymi. Są pielęgniarzami w szpitalach i ośrodkach pomocy. Pracują w branży budowlanej jako glazurnicy czy stolarze - mówi serwisowi InfoWire.pl Elżbieta Flasińska z Grupy Pracuj. - W Holandii natomiast zajmują się zbieraniem owoców i warzyw, a także pielęgnacją kwiatów - dodaje.

d14iz5o

Coraz więcej Polaków zna język angielski, dlatego w Wielkiej Brytanii łatwiej - niż w innych krajach - o stanowiska kierownicze. Dużo jest ofert pracy dla programistów. Zagraniczni pracodawcy wabią naszych specjalistów atrakcyjnym wynagrodzeniem, możliwością realizacji własnych projektów i wykonywania pracy zdalnej.

Młodzi ludzie, choć bez doświadczenia, wnoszą do przedsiębiorstwa dużo energii i świeżości. Niekonwencjonalnie podchodzą do rozwiązywania problemów. Pracodawcy szukają osób otwartych na nowe wyzwania, ciekawych świata i branży, w której pracują.

Szukasz pracy za granicą? Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia!

d14iz5o

Podziel się opinią

Share
d14iz5o
d14iz5o