ycipk-229bu3

Na jaką pracę możesz liczyć za granicą

Perspektywa rozwoju i stanowiska kierownicze - obok wysokich zarobków - to główne powody naszych wyjazdów do pracy. Już dwa miliony Polaków wyjechało za granicę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na jaką pracę możesz liczyć za granicą
(© Gerhard Seybert - Fotolia.com)
ycipk-229bu3

Perspektywa rozwoju i stanowiska kierownicze - obok wysokich zarobków - to główne powody naszych wyjazdów do pracy. Już dwa miliony Polaków wyjechało za granicę.

Dwa miliony to tyle, ile osób mieszka w Warszawie. Znalazły one zatrudnienie w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz krajach skandynawskich.

W Niemczech nasi rodacy najczęściej opiekują się osobami starszymi. Są pielęgniarzami w szpitalach i ośrodkach pomocy. Pracują w branży budowlanej jako glazurnicy czy stolarze - mówi serwisowi InfoWire.pl Elżbieta Flasińska z Grupy Pracuj. - W Holandii natomiast zajmują się zbieraniem owoców i warzyw, a także pielęgnacją kwiatów - dodaje.

ycipk-229bu3

Coraz więcej Polaków zna język angielski, dlatego w Wielkiej Brytanii łatwiej - niż w innych krajach - o stanowiska kierownicze. Dużo jest ofert pracy dla programistów. Zagraniczni pracodawcy wabią naszych specjalistów atrakcyjnym wynagrodzeniem, możliwością realizacji własnych projektów i wykonywania pracy zdalnej.

Młodzi ludzie, choć bez doświadczenia, wnoszą do przedsiębiorstwa dużo energii i świeżości. Niekonwencjonalnie podchodzą do rozwiązywania problemów. Pracodawcy szukają osób otwartych na nowe wyzwania, ciekawych świata i branży, w której pracują.

Szukasz pracy za granicą? Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia!

Polub WP Finanse
ycipk-229bu3
ycipk-229bu3
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-229bu3