Trwa ładowanie...

Na polisach oszczędzili milion złotych. Wystarczyło bezpiecznie jeździć

W telematycznej promocji LINK 4 w ramach programu Kasa Wraca udział wzięło już prawie 29 tys. kierowców. Za ubezpieczenie samochodów zapłacili o milion złotych mniej.

Share
Na polisach oszczędzili milion złotych. Wystarczyło bezpiecznie jeździćŹródło: iStock.com
d3j43lo

Od startu usługi w kwietniu 2017 roku do programu Kasa Wraca przystąpiło prawie 29 tys. kierowców, którzy z regularnie włączoną aplikacją przejechali ponad 56,4 mln km – podsumowuje Link 4. O pozytywnych doświadczeniach mówią nie tylko uczestnicy biorący udział w promocji, ale także statystyki. Ponad 8 na 10 klientów telematycznych LINK4 podejmuje decyzję o kontynuowaniu ubezpieczenia w tej formule.

mat.pras.
Źródło: mat.pras., fot: mat.pras.

Promowanie bezpiecznej jazdy

– Telematyka nie tylko pozwala nam jako firmie ubezpieczeniowej wpływać na zmniejszenie liczby wypadków na drogach. Ten program działa w dwie strony. LINK4 otrzymuje informacje o stylu jazdy uczestników programu, aby na tej podstawie ocenić ryzyko spowodowania przez nich wypadku. Natomiast oni dostają informację, jakie elementy swojego stylu jazdy mogą ewentualnie zmienić, by to ryzyko zmniejszyć i jednocześnie jeździć bardziej ergonomicznie – tłumaczy Katarzyna Wojdyła, członek zarządu LINK4.

d3j43lo

Promowanie bezpiecznej jazdy jest nadrzędnym celem programu Kasa Wraca. Płynna i przepisowa jazda przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników drogowych, a przy okazji pozwala zaoszczędzić na amortyzacji części, np. klocków hamulcowych, czy na zużyciu paliwa.

Kasa naprawdę wraca

W programie Kasa Wraca kierowcy posiadający ubezpieczenie komunikacyjne OC lub pakiet OC i AC w LINK4 mogą zdobywać premie finansowe za bezpieczny styl jazdy. Analiza uwzględnia przejechany dystans, płynność jazdy i teren, po którym ubezpieczony się porusza.

Na jej podstawie uczestnik jest klasyfikowany do odpowiedniego profilu, co decyduje o wysokości przyznanej premii finansowej. Ich sumę po roku ubezpieczeni mogą zamienić na zwrot części składki za polisę lub zniżkę przy zawarciu kolejnej umowy, nawet do 30 proc. Dotychczasowy rekordzista otrzymał zwrot w wysokości 1,2 tys. zł.

Analizę stylu jazdy umożliwia specjalny moduł Kasa Wraca w aplikacji NaviExpert, który jest partnerem projektu. Każdy, kto zdecyduje się na ubezpieczenie samochodu w LINK4, otrzymuje taką nawigację gratis.

d3j43lo

– Myśląc o zasadach programu chcieliśmy tak skonstruować ofertę, żeby nasi klienci otrzymali namacalne korzyści już na starcie, właśnie w postaci darmowego dostępu do cenionej na rynku nawigacji, a kolejne profity budowali już w oparciu o swoje doświadczenia na drogach. A te są imponujące, bo w nieco ponad półtora roku nasi klienci wygenerowali w wyniku swojej jazdy milion zł premii – zauważa Patrycja Kotecka, dyrektor pionu marketingu LINK4.

d3j43lo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j43lo
d3j43lo