Trwa ładowanie...

Na układy nie ma rady. Poseł PiS ustawia samorząd

Jeszcze nie ucichła sprawa tzw. układu radomskiego, a dziennikarze "Faktu" mówią już o nowym - w Zgierzu. "To prawdziwa pajęczyna powiązań i interesów krewnych posła PiS" - czytamy.

Na układy nie ma rady. Poseł PiS ustawia samorządŹródło: East News, fot: Lukasz Szelag/REPORTER
d1hmuxo
d1hmuxo

Tym razem chodzi o posła Marka Matuszewskiego z PiS. Jego żona ma myjnię w parku miejskim, które to miejsce - jak tłumaczyły mediom władze Zgierza - co prawda było przeznaczone na usługi, ale "Fakt" podkreśla, że decyzja zapadła, kiedy miastem rządzili protegowani Matuszewskiego.

Do wyborów idzie spore grono z rodziny posła lub jego bliskiego otoczenia. Alicja Antczak, cioteczna siostra jego żony, dostała nr 1 na listach PiS do sejmiku województwa łódzkiego. Jej mąż Zbigniew jest radnym powiatu zgierskiego z list PiS, przy okazji dyrektorem w PGE GiEK SA, którą to posadę, jak pisze gazeta, dostał, gdy PiS wygrało wybory krajowe. W samorządowych starciach wezmą udział dzieci posła Matuszewskiego, z czego syn ma "jedynkę" do Rady Miasta. To przykłady, bo gazeta wymienia też inne osoby, które są związane z Matuszewskim, a starają się o miejsca w samorządzie lub mają posady w państwowych spółkach.

d1hmuxo

"Fakt" przytacza słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego: - Nie może być tak, żeby były jakieś nadzwyczajne kasty, które o wszystkim decydują - mówił Kaczyński.A dziennik komentuje i apeluje: "O rozbijaniu układów mówi PiS, które także układy buduje.Panie prezesie, do ich rozbicia wystarczą pańskie decyzje - o wyrzuceniu z partii cwaniaczków" - kończy gazeta.

Szum wokół Radomia. Trasa S12 do zmiany

W sobotę ukazał się materiał dziennikarzy "Superwizjera" TVN, którzy ujawnili, jak politycy i samorządowcy związani z PiS dogadywali się z lokalnym potentatem budowlanym w sprawie przebiegu trasy S12. Autor reportażu Bertold Kittel ujawnił powiązania Romana Saczywki, człowieka, bez którego nie odbywa się żadna ważna budowa w mieście, i jego syna, z radomskimi politykami PiS – między innymi z Dariuszem Wójcikiem, wieloletnim przewodniczącym Rady Miasta oraz byłym zastępcą prezydenta Radomia, Igorem Marszałkiewiczem, który nadzorował miejskie inwestycje. Media zaczęły mówić o "układzie radomskim".

Na zmianie trasy mogą skorzystać skorzystać siostra posła i działacz PiS. Płaczą natomiast niektórzy mieszkańcy podradomskich miejscowości, którzy dowiedzieli się, że ich domy mogą zostać wyburzone pod budowę trasy S12.

Sprawę skomentował Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Zapewnił, że "informacje są weryfikowane", ale jednocześnie przypomniał, że kiedyś już media donosiły o innym "układzie radomskim", a następnie musiały przepraszać za posądzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hmuxo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hmuxo