Trwa ładowanie...
usa
30-07-2013 22:55

Na Wall Street niewielkie zmiany, Nasdaq bije rekordy

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła neutralne rozstrzygnięcia dla indeksów DJI i S&P, a Nasdaq osiągnął najwyższy poziom od 12 lat. Obroty nie były duże, bo inwestorzy wstrzymali oddech przed środowym komunikatem z posiedzenia Rezerwy Federalnej oraz danymi o PKB w USA.

Na Wall Street niewielkie zmiany, Nasdaq bije rekordyŹródło: AFP
d25bycb
d25bycb

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,01 proc., do 15.520,59 pkt.

Nasdaq Comp. wzrósł o 0,48 proc., do 3.616,47 pkt.

S&P 500 wzrósł o 0,04 proc. do 1.685,96 pkt.

d25bycb

We wtorek w USA rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Inwestorzy liczą, że komunikat po posiedzeniu, który zostanie opublikowany w środę, będzie zawierał informacje na temat przyszłości programu luzowania ilościowego w USA.

"Możliwe, że komunikat po posiedzeniu będzie zawierał wprost stwierdzenie, że skup aktywów zostanie zredukowany w dalszej części tego roku. Dane w kolejnych miesiącach zdecydują, czy wygaszanie luzowania polityki pieniężnej rozpocznie się we wrześniu czy też w grudniu" - napisano w raporcie HSBC.

"Kluczowym zadaniem, jakie teraz stoi przed FOMC (Federalnym Komitetem Otwartego Rynku), jest przygotowanie rynków na ograniczenie skali programu skupu obligacji oraz podjęcie decyzji co do daty startu jego wygaszania. Tempo ograniczania skupu może być zmienne i zależeć będzie od danych napływających z gospodarki, kluczowy w tym kontekście będzie piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy" - dodano.

Inwestorzy poznają w tym tygodniu także szereg kluczowych danych z amerykańskiej gospodarki. W środę rynek pozna odczyt amerykańskiego PKB w II kw. W czwartek podany zostanie wskaźnik ISM dla przemysłu za lipiec, a w piątek dane na temat stopy bezrobocia i zmiany zatrudnienia w lipcu.

d25bycb

We wtorek Conference Board podał, że indeks zaufania amerykańskich konsumentów spadł w lipcu do 80,3 pkt. z 82,1 pkt. w poprzednim miesiącu po korekcie. Analitycy spodziewali się spadku indeksu do 81,3 punktów z 81,4 punktów miesiąc wcześniej przed korektą.

Indeks cen domów S&P/CaseShiller wzrósł w maju o 12,17 proc. rdr i wyniósł 156,14 punktów. Miesiąc wcześniej indeks wzrósł o 12,17 proc. rdr. Analitycy spodziewali się, że w maju indeks wzrośnie o 12,4 proc. rdr.

Trwa sezon publikacji wyników amerykańskich spółek. Już blisko 280 spółek wchodzących z skład indeksu S&P 500 przedstawiło raporty za drugi kwartał 2013r. 73 proc. z raportów okazało się lepsze od oczekiwań analityków na poziomie zysku netto. Lepsze od oczekiwań przychody pokazało 56 proc. z tych spółek.

We wtorek przed sesją wyniki zaprezentowała druga co do wielkości spółka farmaceutyczna w USA, firma Merck. Zysk spółki wyniósł w drugim kwartale 2013 r. 84 centy na akcję. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 82 centów na akcję. Przychody spółki w II kwartale wyniosły 11,01 mld USD wobec oczekiwanych 11,24 mld USD.

d25bycb

Wyniki opublikował również konkurent, spółka Pfizer. Były nieco lepsze od oczekiwań, więc kurs lekko zyskiwał.

O kilka procent rósł kurs Facebooka, po tym jak spółka poinformowała o uruchomieniu Facebook Mobile Games Publishing, czyli pilotażowego programu do publikacji gier mobilnych. Od początku miesiąca papiery Facebooka podrożały o ponad 45 proc.

W środę wyniki opublikuje m.in. MasterCard, w czwartek AstraZeneca, ConocoPhillips, ExxonMobil, AIG, Kraft Foods, a w piątek Chevron.

d25bycb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25bycb