Trwa ładowanie...
d39ptsl

Na Wall Street spadki po obniżce przez agencję Fitch ratingu dla Hiszpanii

Ostatnia majowa sesja na Wall Street przyniosła spadki w granicach 1 proc. a do pogorszenia nastrojów przyczyniła się decyzja agencji Fitch o obniżce ratingu dla Hiszpanii.
Share
Na Wall Street spadki po obniżce przez agencję Fitch ratingu dla Hiszpanii
Źródło: AFP
d39ptsl

Na zamknięciu piątkowej sesji indeks 30 największych korporacji Dow Jones Industrial spadł o 122,36 pkt. (1,19 proc.) do 10.136,63 pkt.

Szerszy wskaźnik S&P 500 stracił 13,65 pkt. (1,24 proc.) i wyniósł na koniec dnia 1.089,41 pkt.

Nasdaq Composite spadł o 20,64 pkt. (0,91 proc.) do 2.257,04 pkt.

d39ptsl

W perspektywie tygodnia Dow stracił 0,6 proc., S&P500 zyskał 0,2 proc. a Nasdaq wzrósł o 1,3 proc.

Spadały prawie wszystkie sektory, a najgorzej zachowywały się branża technologiczna i sektor bankowy. Pozytywnie wyróżniały się jedynie firmy z sektora użyteczności publicznej.

W centrum uwagi inwestorów znalazła się informacja, że agencja Fitch obniżyła rating kredytowy dla Hiszpanii z poziomu "AAA" do "AA+", przyznając mu perspektywę stabilną. Powodem decyzji Fitcha jest obawa, że rosnące zadłużenie kraju może zaciążyć na wzroście hiszpańskiej gospodarki.

Rosły akcje Apple, gdyż analitycy Bank of America podwyższyli dla nich cenę docelową i podtrzymali rekomendację "kupuj".

d39ptsl

O 25 proc. przecenione zostały akcje Blue Coat Systems, który przedstawił bardzo słabe wyniki za pierwszy kwartał.

Indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan wyniósł w maju 73,6 pkt i okazał się nieco wyższy od oczekiwań. Analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 73,3 pkt.

Z kolei wydatki amerykańskich konsumentów w kwietniu pozostawały bez zmian miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio wzrosły o 0,6 proc. Dochody Amerykanów natomiast wzrosły o 0,4 proc. w kwietniu, wobec wzrostu o 0,4 proc. w poprzednim miesiącu po korekcie. Ekonomiści spodziewali się, że wydatki konsumenckie wzrosną o 0,3 proc., a dochody wzrosną o 0,4 proc.

W poniedziałek rynki finansowe w Stanach Zjednoczonych będą nieczynne.

d39ptsl

Podziel się opinią

Share
d39ptsl
d39ptsl