Trwa ładowanie...
d4j661o
d4j661o

Na wniosek ME audyty w spółkach KW, JSW i KHW potrwają do końca marca

Warszawa, 10.03.2016 (ISBnews) - W Kompanii Węglowej (KW), Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) oraz Katowickim Holdingu Węglowym (KHW) trwają audyty, którym celem jest oszacowanie oszczędności w prowadzeniu spółek. Zespoły audytowe zostały powołane przez rady nadzorcze poszczególnych spółek na wniosek ministra energii, podał resort. Zespoły te będą pracować do końca marca 2016 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4j661o

Minister energii Krzysztof Tchórzewski podkreśla, że wyniki audytów pomogą ocenić przede wszystkim możliwości organizacyjne i techniczne, które pozwolą zmniejszyć koszty funkcjonowania spółek. "Dzięki pracy zespołów dokładamy wszelkiej staranności, aby zdiagnozować wszystkie oszczędności w tak trudnym dla górnictwa czasie" - powiedział Tchórzewski, cytowany w komunikacie.

Zespoły audytowe są kilkunastoosobowe, biorą w nich udział przedstawiciele spółek, strony społecznej oraz Ministerstwa Energii.

W KW zespół liczy 17 osób, a na jego czele stoi senator Adam Gawęda. W JSW powołany przez radę nadzorczą zespół liczy 12 osób i przewodniczy mu poseł Grzegorz Matusiak. Natomiast w KHW kierowany przez senatora Wojciecha Piechę zespół składa się z 13 osób. Wszyscy działają społecznie i nie przysługują im żadne wynagrodzenia, podano także.

(ISBnews)

d4j661o

Podziel się opinią

Share
d4j661o
d4j661o