Trwa ładowanie...

Na wschód nie pojedziemy tak szybko

Przez opóźnienia w modernizacji trasa z Krakowa do Rzeszowa może być gotowa dopiero pod koniec 2015 roku - alarmuje "Dziennik Polski".

Na wschód nie pojedziemy tak szybkoŹródło: AFP
d2oukw0
d2oukw0

Na liczącej 150 kilometrów trasie z Krakowa do Rzeszowa kolejarzom udało się dotychczas wykonać zaledwie 30 proc. prac budowlanych. Praktycznie nie ma więc szans, aby - mimo wcześniejszych zapowiedzi pracowników PKP PLK - modernizacja torów skończyła się do początku 2015 roku.

Optymistyczna wersja zakłada, że nastąpi to pod koniec 2015. Jeśli i to się nie uda, kolejarze mogą stracić dwa miliardy złotych dofinansowania z Unii Europejskiej.

- Rzeczywiście, w tym momencie możemy ocenić, że wykonana została jedna trzecia prac, ale z miesiąca na miesiąc zwiększamy tempo robót - przyznaje Maciej Dutkiewicz z PKP Polskie Linie Kolejowe.

d2oukw0

Obecnie modernizacja torów jest prowadzona praktycznie na całym odcinku linii między Krakowem a Tarnowem i aż sześciu odcinkach pomiędzy Tarnowem a Rzeszowem.

- Myślę, że pierwsze skrócenie czasu przejazdu na tej trasie pasażerowie zaczną odczuwać w połowie przyszłego roku. Z prędkością 160 km/godz. pociągi zaczną kursować w 2015 roku, gdy będzie wykonany pełen zakres robót związanych ze sterowaniem ruchem kolejowym na tej linii - przekonuje Dutkiewicz.

d2oukw0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oukw0