Trwa ładowanie...

Nagrody dla byłych ministrów. Polacy oburzeni wysokością kwot

Aż 1,5 miliona złotych wydała w 2017 roku na nagrody dla ministrów premier Beata Szydło. Pracodawca ma prawo nagradzać pracowników za dobrze wykonane obowiązki, ale decyzja o przyznaniu tak wysokich nagród spotkała się ze sprzeciwem opozycji i oburzeniem Polaków.

Nagrody dla byłych ministrów. Polacy oburzeni wysokością kwotŹródło: PAP
d3aa3fw
d3aa3fw

"Super Express" zapytał Polaków, co sądzą o przyznaniu byłym ministrom nagród w wysokości po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przykładowo, były szef MSWiA Mariusz Błaszczak otrzymał 82,1 tys. zł, a minister edukacji Anna Zalewska – 75,1 tys. zł. Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego rady Ministrów, na pytanie o to, czy nie ma wyrzutów sumienia w wiązku z wypłątą nagrody w wysokości 65 100 zł, odpowiedział, że zapracował na nią i mu się jak najbardziej należała.

Natomiast przepytani przez dziennikarzy ludzie nie są co do tego tak silnie przekonani. Zwracają uwagę, że w porównaniu z zarobkami „przeciętnych Polaków” nagrody są oburzająco wysokie. - Nagrody dla ministrów w porównaniu z zarobkami zwykłych Polaków to rażąca niesprawiedliwość, po prostu skandal – mówi pan Ryszard. I dodaje, że przecież obok regularnej pensji, ministrowie mogą liczyć na wiele dodatków i premii.

Zobacz też: Politycy ze zwierzętami. Wystarczyło jedno zdjęcie Tuska

- Jeśli ktoś dobrze pracuje, to nagroda mu się należy – broni nagród pan Dariusz. Ale zaraz dodaje, że powinny one być w „rozsądnej kwocie”.
Ankietowani dodawali, że nie widzą, by działalność ministrów jakoś wyraźnie wpłynęła na jakość życia w Polsce, więc nagrody zostały przyznane na wyrost – pomimo braku efektów.

Przeciętne wynagrodzenie w Polsce zwiększyło się niemal dwukrotnie od czasu, gdy wstępowaliśmy do Unii. Tymczasem zarobki najważniejszych osób w państwie przez 14 lat rosły symbolicznie. Czy rządzący powinni dostać solidną podwyżkę?

d3aa3fw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aa3fw