Trwa ładowanie...
partia
03-12-2010 10:40

"Najciszej w sprawie korupcji powinien siedzieć PiS"

Po bardzo burzliwej debacie nt. nowelizacji ustawy o finansowaniu partii politycznych posłowie zdecydowali, że subwencje dla partii politycznych nie będą zawieszone ani od przyszłego roku, ani w latach 2012-2013. Premier przekonywał w trakcie debaty do tego projektu mówiąc: - Nie ma gorszej korupcji politycznej niż ta, która polega na tym, ze grupa polityków zmusza podatników do płacenia haraczu na politykę. Bronicie tego chorego systemu z pazerności finansowej, mam nadzieję, ze dziś ten haracz się skończy – podsumował. - Najciszej w tej sprawie powinni siedzieć posłowie PiS, jeśli przypomnimy sobie lata rządów PiS - powiedział szef rządu.

"Najciszej w sprawie korupcji powinien siedzieć PiS"
dth79w0
dth79w0

- Historia korupcji w Polsce to jest historia wszystkich partii politycznych. Wszystkich partii politycznych - powiedział szef rządu.

- Możemy spierać się, bo są dwa modele finansowania partii politycznych: z budżetu państwa albo ze składek i z donacji; jeden ma wady i drugi ma wady - powiedział Tusk. Jak podkreślił, ostatnie lata pokazały, że finansowanie partii z budżetu państwa nie jest skutecznym lekarstwem na korupcję.

Po premierze na mównicę wszedł Jarosław Kaczyński. - Chciałem tylko do pana Tuska dwa słowa, czy trzy może, mianowicie, że jeśli nie odwoła tych słów o korupcji dotyczącej partii politycznych za czasów rządów PiS-u, to będzie miał proces - powiedział prezes PiS.

W pierwszej kolejności posłowie odrzucili poprawkę do projektu nowelizacji ustawy o partiach politycznych klubu Polska Jest Najważniejsza, która zawieszała subwencje dla partii w 2011 roku. Głosowało za nią 211 posłów, 216 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Sejm nie zgodził się także na poprawkę klubu PO, zgodnie z którą zawieszenie subwencji dotyczyć miało lat 2012-2013.

Za całością zmian w ustawie o partiach politycznych, które dotyczą ich finansowania z budżetu państwa, zagłosowało 429 posłów, nikt nie był przeciw, nikt się nie wstrzymał od głosu.

dth79w0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dth79w0