WP

Najważniejsza jest rodzina. Spółka zarządzana przez córkę Struzika dostała dofinansowanie

Marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik - rządzący w województwie nieprzerwanie od 18 lat - nie zapomina o najbliższych. Żona jest dyrektorem w starostwie, eksponowane stanowisko objęła też córka. Zarządzana przez nią spółka dostała właśnie 1,4 mln zł dofinansowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PGO Płock)
WP

Adam Struzik od 2001 r. jest marszałkiem województwa mazowieckiego, a od 2015 r. także wiceprezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jak donosi dziennik "Fakt", w regionie Stuzika zna prawie każdy, jego najbliżsi pozostają w cieniu. Jednak nie mają powodów do złego samopoczucia, marszałek o nich nie zapomniał.

Zobacz też: Nowy skład warszawskiego ratusza. "Prezydentowi się nie odmawia"

WP

Żona Adama Struzika jest dyrektorem w płockim starostwie, do gry weszła ostatnio też córka marszałka. 31-letnia Katarzyna Jakubowska doświadczenie zdobywała w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a dwa lata temu została wiceprezesem Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami (PGO) w Płocku.

Czytaj także: Samorządowcy obchodzą obniżkę pensji zapowiadaną przez PiS. Adam Struzik zarobi o 6 zł mniej

Jak informuje "Fakt", młody wiek nie przeszkadza jej w osiąganiu sukcesów. Wręcz przeciwnie - dzięki tacie może się nimi pchwalić. Projekt przygotowany przez PGO, dotyczący wykorzystania energii słonecznej i wiatrowej w działalności Zakładu Produkcyjnego w Kobiernikach, dostał silny zastrzyk finansowy od zarządu województwa.

"Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 1,4 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, Stefan Kotlewski prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku oraz Katarzyna Jakubowska wiceprezes zarządu spółki" - czytamy w komunikacie spółki.

WP

Czytaj też: Koleje Mazowieckie dostały ofertę. Prąd droższy o 80 proc.

Fundusze z programu regionalnego przeznaczone zostaną na budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1 MW wraz z wiatrakiem o mocy 15-20 KW na terenie Zakładu Produkcyjnego w Kobiernikach, należącego do Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Finanse
WP
WP