Trwa ładowanie...

NBP kupi sobie samochody za 3,5 mln zł

Prezes Sławomir Skrzypek dostanie nowy
samochód, który ma kosztować 350 tys. zł. Zarząd NBP zdecydował o
zakupie 31 nowych aut - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Share
NBP kupi sobie samochody za 3,5 mln zł
Źródło: AFP
d4f4uh9

Prezes Sławomir Skrzypek dostanie nowy samochód, który ma kosztować 350 tys. zł. Zarząd NBP zdecydował o zakupie 31 nowych aut wartych w sumie 3,5 mln zł - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Decyzja banku zapadła w środę, w piątek ma zostać ogłoszony przetarg. Prócz nowego samochodu dla prezesa przybędzie jeszcze osiem nowych wozów, którymi jeździć będą pozostali członkowie zarządu banku oraz Rady Polityki Pieniężnej. Każde z tych aut ma kosztować około 150 tys. zł. Dodatkowo do oddziałów i centrali NBP trafią jeszcze 22 samochody, każdy za ok. 90 tys. zł. Cały kontrakt ma opiewać na kwotę 3,5 mln zł.

d4f4uh9

_ Nasza flota samochodowa jest już mocno wysłużona. Ostatnie przetargi na auta osobowe odbywały się siedem lat temu _ - wyjaśnia Józef Ruszar, szef Departamentu Komunikacji Społecznej NBP.

NBP nie może jednak liczyć na zrozumienie ze strony polityków. Już pojawiają się kąśliwe uwagi. _ Generalnie nie lubię dziadostwa i uważam, że szef NBP powinien jeździć przyzwoitym autem. Ale kupowanie tak drogiego samochodu jak dla prezydenta państwa to jest lekka przesada _ - mówi poseł Jarosław Urbaniak (PO) z Sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Sławomira Skrzypka broni wiceszefowa Komisji Finansów z PiS Aleksandra Natalli-Świat. _ Nie da się ukryć, że szef NBP jest jedną z najważniejszych osób w państwie. Cena auta dla niego może dziwić, ale przecież nie jest to wydatek robiony z uwagi na jego osobę, ale ze względu na rangę instytucji _ - podkreśla.

d4f4uh9

Podziel się opinią

Share
d4f4uh9
d4f4uh9