Trwa ładowanie...
d1wkv5y

NBP: publikacja raportu BISE zgodnie z harmonogramem przed końcem '08

Publikacja raportu Biura ds. Integracji ze
Strefą Euro (BISE) na temat pełnego uczestnictwa Polski w Unii
Gospodarczej i Walutowej zostanie opublikowana zgodnie z
harmonogramem do końca tego roku. Nie będzie także weryfikowany
program badań - podał Narodowy Bank Polski w komunikacie.

Share
d1wkv5y

"Narodowy Bank Polski zgodnie z harmonogramem prowadzi prace badawcze nad ostatecznym kształtem Raportu, dotyczącego pełnego uczestnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w trzecim etapie Unii Gospodarczej i Walutowej (strefie euro). Dokument zostanie opublikowany przed końcem 2008 r." - napisano.

NBP wystosował komunikat po poniedziałkowych doniesieniach "Gazety Wyborczej", z których wynika, że obecny wiceprezes Witold Koziński ingerował w prace BISE oraz, że wnioski płynące z badań mają zostać poddane weryfikacji.

"Fałszywa jest informacja o rzekomych ingerencjach "kilka tygodni temu" ówczesnego doradcy prezesa NBP, obecnie wiceprezesa, prof. Witolda Kozińskiego, w prace Biura ds. Integracji ze Strefą Euro (BISE). Rzekome interwencje polegały na zaproszeniu członków BISE na spotkanie do Ministerstwa Finansów w sprawie rządowego planu przyjęcia euro" - informuje komunikat.

"Nie jest także prawdziwa informacja o planach ponownej weryfikacji programu badań prowadzonych przez BISE" - dodają autorzy. (PAP)

d1wkv5y

Podziel się opinią

Share
d1wkv5y
d1wkv5y