Trwa ładowanie...
d38ghj2

NBP wypuścił nową monetę. Kosztuje 120 zł, wyróżnia się kolorami

Srebrna moneta o nominale 10 zł z serii „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni” z wizerunkiem Feliksa Selmanowicza ps. „Zagończyk” to nowa gratka dla kolekcjonerów. Narodowy Bank Polski przygotował 15 tys. egzemplarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nową monetę wyróżniają kolory polskiej flagi
Nową monetę wyróżniają kolory polskiej flagi (NBP, Fot: mat. prasowe)
d38ghj2

Rewers nowej monety, która została wypuszczona 22 listopada, przedstawia wizerunek Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”. Znajduje się na niej również orzeł wojskowy oraz napis „Zachowali się jak trzeba”.

Choć w większości moneta jest koloru srebrnego, to jednak znajdują się na niej również polskie barwy narodowe. Na biało-czerwonej fladze został umieszczony symbol Polski Walczącej.

Jak podaje NBP, na awersie, wspólnym dla całej serii, widnieją rozerwane kraty więzienne oraz stałe elementy monety: wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, nominał, napis: Rzeczpospolita Polska oraz rok emisji.

d38ghj2

Zobacz także: 500+ w Europie. Zobacz, ile pieniędzy dostają dzieci w innych krajach

Srebrna moneta o nominale 10 zł została wyemitowana w nakładzie do 15 tys. sztuk i można ją nabyć w cenie 120 zł w Oddziałach Okręgowych NBP i sklepie internetowym Kolekcjoner. Rewers monety zaprojektowała Urszula Walerzak, a awers Dobrochna Surajewska.

Źródło: NBP

W sklepie możesz dostać nietypowe 5 zł

d38ghj2

To niejedyna nowa moneta, którą w ostatnim czasie wypuścił NBP. Jedna z nich - pięciozłotówka z serii „Odkryj Polskę” - może osiągnąć nakład 1,2 mln. Została wydana w tzw. standardzie obiegowym. To oznacza, że można będzie na nią natrafić podczas codziennych zakupów.

d38ghj2

Podziel się opinią

Share
d38ghj2
d38ghj2