Trwa ładowanie...

NBP wypuścił nową monetę. Kosztuje 120 zł, wyróżnia się kolorami

Srebrna moneta o nominale 10 zł z serii „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni” z wizerunkiem Feliksa Selmanowicza ps. „Zagończyk” to nowa gratka dla kolekcjonerów. Narodowy Bank Polski przygotował 15 tys. egzemplarzy.

NBP wypuścił nową monetę. Kosztuje 120 zł, wyróżnia się koloramiŹródło: NBP, fot: mat. prasowe
d401437
d401437

Rewers nowej monety, która została wypuszczona 22 listopada, przedstawia wizerunek Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”. Znajduje się na niej również orzeł wojskowy oraz napis „Zachowali się jak trzeba”.

Choć w większości moneta jest koloru srebrnego, to jednak znajdują się na niej również polskie barwy narodowe. Na biało-czerwonej fladze został umieszczony symbol Polski Walczącej.

Jak podaje NBP, na awersie, wspólnym dla całej serii, widnieją rozerwane kraty więzienne oraz stałe elementy monety: wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, nominał, napis: Rzeczpospolita Polska oraz rok emisji.

Zobacz także: 500+ w Europie. Zobacz, ile pieniędzy dostają dzieci w innych krajach

Srebrna moneta o nominale 10 zł została wyemitowana w nakładzie do 15 tys. sztuk i można ją nabyć w cenie 120 zł w Oddziałach Okręgowych NBP i sklepie internetowym Kolekcjoner. Rewers monety zaprojektowała Urszula Walerzak, a awers Dobrochna Surajewska.

Źródło: NBP

W sklepie możesz dostać nietypowe 5 zł

To niejedyna nowa moneta, którą w ostatnim czasie wypuścił NBP. Jedna z nich - pięciozłotówka z serii „Odkryj Polskę” - może osiągnąć nakład 1,2 mln. Została wydana w tzw. standardzie obiegowym. To oznacza, że można będzie na nią natrafić podczas codziennych zakupów.

d401437
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d401437