Trwa ładowanie...
d95zqda
d95zqda

NBP zamierza wydłużyć operacje repo z 3 do 6 miesięcy - Skrzypek

5.3.Warszawa (PAP) - NBP zamierza zabezpieczyć banki w tzw. długi pieniądz, poprzez wydłużenie operacji repo z 3 miesięcy do 6 miesięcy - poinformował w czwartek prezes NBP...
Share
d95zqda

5.3.Warszawa (PAP) - NBP zamierza zabezpieczyć banki w tzw. długi pieniądz, poprzez wydłużenie operacji repo z 3 miesięcy do 6 miesięcy - poinformował w czwartek prezes NBP Sławomir Skrzypek.

"NBP od 1998 roku po raz pierwszy wszedł na rynek walutowy. Miało to miejsce ok. 2 miesięcy temu. Wykonujemy operacje na parach walut. Rozważamy w tej chwili rozpoczęcie wykonywania operacji również na złotym, ale w takim charakterze, aby nie było to jeszcze interwencją na rynku walutowym. Obecność na tym rynku pozwala nam pozyskiwać wiedzę na temat innych graczy, na temat operacji, które się dzieją. Będą to operacje w niewielkiej skali" - powiedział Skrzypek dziennikarzom.

"Myślimy o tym, żeby zabezpieczyć banki w tzw. długi pieniądz, co da większe warunki bezpieczeństwa ich funkcjonowania. Zamierzamy wydłużyć operacje repo z 3 miesięcy do 6 miesięcy" - powiedział.

Prezes NBP przypomniał, że RPP jest w fazie łagodzenia polityki pieniężnej.

"Jak się okazało obniżki stóp procentowych nie są wystarczające. Mamy w tej chwili postawę łagodzenia polityki monetarnej" - powiedział. (PAP)

jba/ mak/ gor/

d95zqda

Podziel się opinią

Share
d95zqda
d95zqda