Trwa ładowanie...
d1qwfvz

Neckermann upadł, startuje wypłata odszkodowań dla klientów

W poniedziałek zostały wysłane pierwsze odszkodowania dla klientów Neckermann Polska za niezrealizowane wakacje. We wtorek pieniądze zaczęły pojawiać się na ich kontach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klienci Neckermann Polska zaczęli dostawać pieniądze z odszkodowania
Klienci Neckermann Polska zaczęli dostawać pieniądze z odszkodowania (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
d1qwfvz

Neckermann Polska był ubezpieczony w Allianz Partners. Ubezpieczyciel poinformował o wypłacie środków na swojej stronie internetowej.

Jak poinformowała spółka, w ciągu 3 dni jej pracownicy odebrali ponad 3,5 tys. telefonów od klientów w kraju i za granicą.

- Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest sprawna i szybka pomoc, w związku z tym przez weekend intensywnie pracowaliśmy, aby klienci naszego partnera jak najmniej odczuli niewygodę związaną z jego niewypłacalnością i w miarę możliwości mieli szansę poszukać sobie nowej imprezy - mówi Tomasz Frączek, dyrektor polskiego oddziału Allianz Partners.

d1qwfvz

Obejrzyj też: Upadek Neckermann Polska. Już wzrosły ceny przelotów samolotowych

- Jednocześnie prosimy wszystkich o cierpliwość. Łączna liczba osób, która nie miała szans wyjechać na urlop z Neckermannem to ponad 19 tys. osób - dodaje.

Jak wyjaśnia Piotr Krawczyk, dyrektor pionu operacyjnego, dla klientów, którzy zgłaszają się z roszczeniami, przygotowany został specjalny internetowy formularz.

d1qwfvz

- Każdy klient, który do nas zadzwonił lub wysłał maila z dokumentami, otrzymuje indywidualny link. Po otwarciu i wypełnieniu niezbędnych pól wystarczy wcisnąć klawisz "zapisz" i formularz automatycznie przekazywany jest do Allianz Partners. Przyspiesza to proces likwidacji szkód, a my możemy sprawniej dokonywać zwrotów – mówi Krawczyk.

Czytaj też: Warszawska prokuratura sprawdza, czy nie doszło do oszustwa ws. Neckermanna

Zgodnie z ustawą ubezpieczyciel ma 30 dnia na rozpatrzenie zgłoszenia oraz 30 kolejnych na wypłatę roszczenia.

Osoby przebywające za granicą mogą nadal skontaktować się z Centrum Operacyjnym pod czynnym całą dobę numerem telefonu: +48 22 522 29 00.

d1qwfvz

Czytaj też: Upadek Thomas Cook. Prezes zarobił miliony, teraz mu przykro

Dla osób, których wyjazd został odwołany dedykowany jest, czynny w dni powszednie w godzinach 8:00-16:00, numer telefonu: +48 22 563 11 00 oraz adres e-mail: nm.odwolanie@allianz.com.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qwfvz

Podziel się opinią

Share

d1qwfvz

d1qwfvz