Trwa ładowanie...
d4a37x0

Negocjacje konsorcjum Hawe i IT Polpager z PKP ws. TK Telekom mają zakończyć się do 21 IX

02.08. Warszawa (PAP) - Negocjacje konsorcjum Hawe i IT Polpager z Polskimi Kolejami Państwowymi (PKP) w sprawie kupna operatora telekomunikacyjnego TK Telekom mają zakończyć się...

d4a37x0
d4a37x0

02.08. Warszawa (PAP) - Negocjacje konsorcjum Hawe i IT Polpager z Polskimi Kolejami Państwowymi (PKP)
w sprawie kupna operatora telekomunikacyjnego TK Telekom mają zakończyć się do 21 września - poinformowały PKP w komunikacie prasowym.

"Dzisiaj o godz. 10.00 odbyło się pierwsze spotkanie negocjacyjne z konsorcjum firm Hawe i IT Polpager w ramach ograniczonej czasowo wyłączności negocjacyjnej na zakup udziałów spółki TK Telekom. Strony uzgodniły szczegółowy harmonogram dalszych działań, zakres informacji, których strony mają wzajemnie udzielić i sposób komunikowania się. Zadeklarowano zakończenie negocjacji do 21 września br." - podano.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem PKP zakłada sfinalizowanie transakcji do końca tego roku.

Wcześniej w tym tygodniu PKP podały, że konsorcjum Hawe i IT Polpager ma czasową wyłączność na negocjacje w sprawie kupna od PKP spółki TK Telekom, a w przypadku upływu okresu wyłączności rozpoczęte zostaną równoległe negocjacje z GTS oraz z Netią. Oferta Exatela została odrzucona.

d4a37x0

We wrześniu 2011 roku PKP zaprosiły do negocjacji w sprawie sprzedaży 100 proc. akcji TK Telekom.

W listopadzie ubiegłego roku zarząd PKP zatwierdził krótką listę inwestorów zainteresowanych kupnem TK Telekom, a na liście znalazło się sześciu inwestorów. Według nieoficjalnych informacji PAP wstępne oferty złożyli wtedy: Netia, GTS, IT Polpager, MNI z partnerem finansowym, Hawe i Exatel, jednak media podawały potem, że MNI nie będzie brało udziału w badaniu TK Telekom, a w procesie jest inwestor finansowy.

Spółka TK Telekom powstała w 2001 r. pod nazwą Telekomunikacja Kolejowa. Jej udziałowcami są: w 61,97 proc. Skarb Państwa, w 38,03 proc. - PKP SA. Firma zajmuje się świadczeniem usług dzierżawy łączy i dostarczania internetu, a na jej sieć składa się ponad 6 tys. km kabli światłowodowych, 22 tys. km kabli miedzianych. Pojemność sieci transportowej wynosi 1,7 Tbit/s.

Spółka TK Telekom osiągnęła w 2011 roku 11,3 mln zł zysku netto, czyli o 7,5 mln zł więcej niż w 2010 roku oraz 292,7 mln zł przychodów ze sprzedaży. Na 2012 rok TK Telekom prognozuje 12,7 mln zł zysku netto oraz 79,2 mln zł zysku EBITDA wobec 73,9 mln zł w 2011 roku.(PAP)

bas/ jtt/

d4a37x0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a37x0