Trwa ładowanie...
dpegr5b

Nestlé zatrudni 230 osób w I etapie uruchamiania podwrocławskiej fabryki

Warszawa, 12.11.2014 (ISBnews) - Nestlé rozpocznie produkcję karmy dla zwierząt w fabryce w Nowej Wsi Wrocławskiej (gm. Kąty Wrocławskie) na początku 2015 r., zatrudniając w pierwszym etapie 230 osób, podała spółka. Inwestycja warta jest ok. 300 mln zł.
Share
dpegr5b

"Polska jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Europie Centralnej i Wschodniej. Firma Nestlé z produktami dla zwierząt domowych jest obecna na polskim rynku od 16 lat. Nowa fabryka będzie pierwszym produkującym karmę dla zwierząt domowych zakładem Nestlé Purina w Polsce" - powiedział dyrektor Nestlé Polska S.A., oddział Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej, José Ignacio Lopezmalo Perezcarpy, cytowany w komunikacie.

Produkcja karmy dla zwierząt rozpocznie się na początku 2015 roku, a już od września 2014 roku ruszył proces zamówień. W pierwszym etapie działania dolnośląska fabryka będzie produkować głównie karmę dla kotów Felix, w większości przeznaczoną na niemiecki rynek, podano również.

Nestlé podkreśla, że 90% składników karmy produkowanej w fabryce będzie pochodzić od polskich dostawców, co także przekłada się na wspieranie lokalnego zatrudnienia.

dpegr5b

Spółka przypomina, że umowę kupna gruntu pod budowę fabryki Nestlé Purina PetCare i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt domowych w Nowej Wsi Wrocławskiej Nestlé podpisało w grudniu 2013 roku. Docelowo na działce o powierzchni 14,6 ha Nestlé zakłada 6-etapową inwestycję. Budynki są już gotowe, teraz trwają prace nad zapleczem socjalnym, drogami, ogrodzeniami oraz wyposażeniem wnętrz. Proces realizacji całego obiektu planowany jest na najbliższe 10 lat.

(ISBnews)

dpegr5b

Podziel się opinią

Share
dpegr5b
dpegr5b