Trwa ładowanie...

Netflix podniesie ceny także w Polsce? Zagadkowa odpowiedź firmy

Niedawno informowaliśmy o tym, że Netflix podnosi ceny abonamentów w USA i Kanadzie. Nie zawsze jednak podwyżki w innych krajach oznaczają, że wejdą one w życie globalnie. Zapytaliśmy w związku z tym Netflix Polska, czy ma zamiar podwyższyć ceny także w naszym kraju.

Podwyżka cen abonamentów Netfliksa w USA nie oznacza automatycznie, że wzrosną też ceny w Polsce Podwyżka cen abonamentów Netfliksa w USA nie oznacza automatycznie, że wzrosną też ceny w Polsce Źródło: Pexels
d2lkb96

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie podrożeją wszystkie abonamenty Netfliksa - z 8,99 dol. do 9,99 dol. w planie podstawowym, z 13,99 dol. do 15,49 dol. w planie standardowym oraz z 17,99 dol. do 19,99 dol. w planie premium. 

Czy w Polsce Netflix podniesie ceny pakietów?

Czy to jednak oznacza, że podwyżki czekają nas też w Polsce? Biuro prasowe Netflix Polska odpowiedziało nam, że "koszt subskrypcji jest indywidualnie ustalany dla każdego kraju". 

"Wzrost cen w jednym miejscu nie wpływa oraz nie oznacza zmian cen na pozostałych rynkach" - podkreśliła firma w odpowiedzi. Dopytaliśmy jednak, czy w takim razie Netflix Polska planuje podwyżki cen w ciągu najbliższych sześciu miesięcy - firma odparła jedynie, że "na ten moment nie ma nic do dodania". Wygląda więc na to, że przynajmniej chwilowo polscy subskrybenci będą cały czas płacić tyle samo, ale po takiej odpowiedzi trudno wykluczyć podwyżki np. za kilka miesięcy. 

Tym bardziej, że Netflix podwyższał już ceny abonamentów kilka razy, w tym w Polsce. W 2021 r. jednak dokonano manewru, w którym najdroższy pakiet podrożał, a najtańszy potaniał - nie zawsze więc zmiany idą tylko w kierunku podwyżek cen. Obecnie w Polsce ceny pozostają niezmienione, tj.: 29 zł za plan podstawowy, 43 zł za plan standardowy oraz 60 zł za plan premium. 

"Wiedźmin" Netfliksa. Serialowe Yennefer i Ciri o powrocie na plan

Podwyżki, zwykle o 1-2 dolary, a w przypadku Polski o kilka złotych, wprowadzano m.in. w latach 2015, 2017, 2019 i 2020. W 2019 roku podwyżka dotknęła również naszego kraju, podobnie stało się rok później. Warto jednak pamiętać, że nawet gdy dochodzi do podniesienia cen, Netflix informuje o tym użytkowników z 30-dniowym wyprzedzeniem. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2lkb96
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lkb96