Trwa ładowanie...
d4hrq4m

Netia może podjąć decyzję o programie obligacji na początku '12, myśli o emisji w PLN

01.12. Warszawa (PAP) - Netia może podjąć decyzję o ewentualnym programie obligacji na początku przyszłego roku. Jest zainteresowana emisją w PLN. Jej wartość będzie zależna od...
Share
d4hrq4m

01.12. Warszawa (PAP) - Netia może podjąć decyzję o ewentualnym programie obligacji na początku przyszłego roku. Jest zainteresowana emisją w PLN. Jej wartość będzie zależna od sytuacji na rynku fuzji i przejęć - powiedział dziennikarzom John Eastick, dyrektor finansowy spółki.

"Badaliśmy zainteresowanie rynku pod kątem programu obligacji, prawdopodobnie podejmiemy decyzję na początku przyszłego roku" - poinformował Eastick.

Pytany o walutę i rozmiar programu odpowiedział:

d4hrq4m

"Jesteśmy bardzo zainteresowani emisją w PLN. Wartość programu będzie zależała od tego co się będzie działo na rynku fuzji i przejęć".

Na pytanie o możliwość kontynuacji buy-backu dyrektor finansowy spółki odpowiedział:

"Mamy zgodę na skup jeszcze 10 proc. Na pewno w krótkim terminie nie mamy planów rozpoczęcia kolejnego buy-backu. Będziemy podejmować decyzję w połowie przyszłego roku. Zależeć to będzie od potencjalnych akwizycji. Jeśli będzie duża szansa na zakup np. Exatela, to nie będzie środków na skup akcji"

Eastick nie chciał potwierdzić, czy Netia złożyła ofertę na TK Telekom. Przypomniał jednak, że wcześniej wyrażali zainteresowanie tą spółką.

Pytany o to, kiedy UOKiK wyda zgodę na przejęcie Telefonii Dialog odpowiedział:

"Trudno powiedzieć. Dobrą informacją jest fakt, że Urząd zakończył postępowania w sprawie UPC i Polkomtela i mamy nadzieję, że teraz zajmuje się naszym postępowaniem. Liczymy na szybki przebieg tego procesu, ale czy to będzie jeszcze w tym roku, czy przyszłym, trudno powiedzieć." (PAP)

pel/ jow/ osz/

d4hrq4m

Podziel się opinią

Share
d4hrq4m
d4hrq4m