Trwa ładowanie...
dqzlgqf
dqzlgqf

Netia: Nasza oferta internetowa nadal jest najtańsza na zderegulowanych rynkach

Warszawa, 23.10.2014 (ISBnews) - Netia ocenia, że po zaprezentowaniu odświeżonych ofert dla rynków zderegulowanych ostatnio przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) jej oferta internetowa Dropss nadal jest tańsza niż oferta Orange Polska, poinformował agencję ISBnews rzecznik Netii Karol Wieczorek.
Share
dqzlgqf

"W naszej ocenie, po zaprezentowaniu pierwszych ofert dla rynków wyjętych spod regulacji nie ma istotnych zmian. Orange nadal bowiem utrzymuje chociażby dodatkową opłatę za utrzymanie łącza w wysokości niespełna 30 zł przy zakupie samodzielnej usługi internetowej. To sprawia, że Netia, z marką Dropss nadal oferuje, również na terenie zderegulowanych gmin - na bazie komercyjnej umowy z Orange Polska - najpopularniejsze opcje prędkości dostępu do internetu taniej" - powiedział ISBnews Wieczorek.

"Oferta pakietowa Netii - która w przypadku ofert na bazie BSA koncentruje się na utrzymaniu i dosprzedaży usług obecnym klientom, broni się atrakcyjną zawartością i nowoczesnym dekoderem Telewizji Osobistej, która daje użytkownikom bardzo dużą swobodę doboru kanałów i treści na zamówienie" - dodał rzecznik Netii.

W ub. tygodniu Orange Polska podało, że wprowadza Geopromocję, czyli niższe ceny Neostrady na zderegulowanych decyzją UKE obszarze 76 gmin (m.in. Warszawa, Wrocław, Katowice, Lublin, Łódź, Bydgoszcz, Toruń, Płock, Zielona Góra, Lubin, Legnica, Szczecin, Sopot, Gdynia). W nowej promocji Orange Polska obowiązującej na terenie 76 zderegulowanych gmin, Orange proponuje jedną, niższą opłatę abonamentową dla wszystkich opcji prędkości Neostrady.

dqzlgqf

Decyzja UKE z początku października zdjęła z Orange Polska obowiązki regulacyjne w zakresie szerokopasmowego internetu w 76 gminach, na terenie których istnieje skuteczna konkurencja rynkowa. Wcześniej, Orange był zobowiązany do udostępniania konkurentom swoich łączy internetowych na preferencyjnych warunkach, pomimo tego, że na wielu obszarach, m.in. na terenie największych miast, najsilniejszymi graczami na rynku internetowym są operatorzy telewizji kablowych, których nie obejmowały jakiekolwiek regulacje telekomunikacyjne, przypomniano w informacji.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

Netia S.A. to największy niezależny operator usług telefonii stacjonarnej w Polsce, a także jden z czołowych dostawców usług dostępu do internetu.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

dqzlgqf

Podziel się opinią

Share
dqzlgqf
dqzlgqf