Trwa ładowanie...
dkgjemk

Neuca chce utrzymywać marżę brutto powyżej 10% w kolejnych kwartałach

Warszawa, 10.11.2016 (ISBnews) - Neuca, która po trzech kwartałach br. osiągnęła 10,34% marży brutto, chce utrzymać taki poziom rentowności w ostatnim kwartale tego roku i w 2017 r. - dzięki nowym biznesom i markom własnym, poinformował wiceprezes Dariusz Dzik. 

Share
dkgjemk

"Marża brutto to ten element zyskowności, na którym się koncentrujemy. Jednym z elementów jest cena i gra w tym obszarze trwa. To jest w pewnym sensie poza nami. Są elementy na które wpływamy w większym stopniu - np. marża, która pojawia się z synergicznych biznesów. To już się dzieje i ma odzwierciedlenie w ten marży" - powiedział Dzik.

"Nowe biznesy i marki własne to drivery poprawy rentowności. Do tego trzeba dodać mix klientów. Jeśli zwiększa się udział udział aptek niezależnych, to jest szansa na poprawę" - dodał.

Marża brutto w I-III kw. br. wyniosła 10,34% wobec 9,64% rok wcześniej. W samym III kw. marża brutto wyniosła 10,88% wobec 10,11% rok wcześniej.

"Chcemy utrzymać marżę na co najmniej takim poziomie w kolejnych kwartałach" - powiedział Dzik.

dkgjemk

Wiceprezes poinformował, że zarząd jest spokojny o realizację prognozy finansowej, zakładającej 110 mln zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych.

"Po trzech kwartałach zrealizowaliśmy naszą prognozę w 77%. Z perspektywy kilku tygodniu czwartego kwartału nie mamy powodów przypuszczać, by rynek odbiegał od tego, co było dotychczas w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli kontynuację pozytywnych trendów. Potwierdzamy 110 mln zł zysku netto, do których się zobowiązaliśmy" - powiedział Dzik podczas konferencji prasowej.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2015 r. wyniósł 29%.

(ISBnews)

dkgjemk

Podziel się opinią

Share
dkgjemk
dkgjemk