Trwa ładowanie...
d3f6jvd
d3f6jvd

Neuca kupiła przychodnię lekarską w Grójcu, ma już 13 placówek

Warszawa, 02.09.2015 (ISBnews) - Neuca Med - jednostka zależna od Neuca S.A. - nabyła 100% udziałów przedsiębiorstwa Medicus Grójec, które prowadzi przychodnię lekarską w Grójcu przy ul. Mszczonowskiej 35, podała Neuca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3f6jvd

Placówka działająca od 2000 r. świadczy usługi w zakresie podstawowej opieki dla około 10 tys. pacjentów, podano w komunikacie.

"Inwestycje w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez grupę kapitałową Neuca własnej sieci przychodni lekarskich, w których pacjenci będą korzystać z podstawowych usług medycznych. W wyniku przeprowadzonych transakcji sieć Świat Zdrowia zarządza obecnie 13. przychodniami, w sześciu województwach" - czytamy dalej.
Neuca informowała w ub. tygodniu, że planuje wydatkować pozostałe z puli 30 mln zł środki na przejęcia przychodni do końca tego roku, zaś w listopadzie chce przedstawić strategię "wokół pacjenta", której celem jest wdrożenie synergii związanych z badaniami klinicznymi.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Udział grupy kapitałowej w rynku hurtu aptecznego w I półroczu 2015 roku wyniósł średnio 29,2%.

(ISBnews)

d3f6jvd

Podziel się opinią

Share
d3f6jvd
d3f6jvd