Trwa ładowanie...
dhz9czw
dhz9czw

Newag zamierza rekomendować 1 zł na akcję dywidendy za 2015

Warszawa, 25.06.2015 (ISBnews) - Newag zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu podział zysku spółki netto za rok 2015 poprzez wypłatę dywidendy w wysokości łącznie 45 mln zł, czyli 1 zł na jedną akcję, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dhz9czw

"Zarząd zastrzega, że rekomendacja co do podziału zysku spółki za rok 2015 będzie uzależniona od osiągniętego zysku spółki za rok 2015, aktualnej sytuacji rynkowej, perspektyw i potrzeb finansowania rozwoju spółki i grupy kapitałowej oraz uwzględniać będzie konieczność utrzymania odpowiedniego poziomu płynności finansowej" - czytamy w komunikacie.

Rekomendacja zarządu co do podziału zysku spółki za rok 2015 zostanie wydana przez zarząd w formie odrębnej uchwały przed walnym zgromadzeniem, a następnie zostanie przedstawiona do zaopiniowania radzie nadzorczej spółki, podano również.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. W zakładach spółki w Nowym Sączu prowadzone są prace w segmencie elektrycznych zespołów trakcyjnych, wagonów osobowych i lokomotyw spalinowych. Należąca do grupy spółka Newag Gliwice S.A. specjalizuje się w obszarze produkcji oraz modernizacji lokomotyw elektrycznych. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2013 r.

(ISBnews)

dhz9czw

Podziel się opinią

Share
dhz9czw
dhz9czw