Trwa ładowanie...
d1w21ql

NFI Magna Polonia ma 8,64 proc. głosów na WZA Vedii

06.10. Warszawa (PAP) - Narodowy Funduszu Inwestycyjny Magna Polonia kupił 1.213.954 akcje notowanej na NewConnect spółki Vedia, po 0,43 zł za akcję. Akcje te uprawniają do...

d1w21ql
d1w21ql

06.10. Warszawa (PAP) - Narodowy Funduszu Inwestycyjny Magna Polonia kupił 1.213.954 akcje notowanej na NewConnect spółki Vedia, po 0,43 zł za akcję. Akcje te uprawniają do wykonywania 8,64 proc. głosów na WZA Vedii - poinformował NFI Magna Polonia w komunikacie. Założyciele Vedii i fundusz planują dokapitalizować spółkę.

Vedia podała, że akcje spółki sprzedało trzech istotnych akcjonariuszy, a oprócz NFI Magna Polonia akcje kupiła grupa wybranych inwestorów. Nabywcy akcji zobowiązali się, że nie sprzedadzą akcji na rynku regulowanym do 30 listopada 2010 roku.

W komunikacie podano, że założyciele i zarząd Vedii przeprowadzili transakcję ze względu na przyszłą współpracę.

"Intencją założycieli i funduszu jest dokapitalizowanie dalszego rozwoju spółki w celu realizacji założonych planów inwestycyjnych umożliwiających powiększenia wartości rynkowej spółki, emitent i fundusz posiadają komplementarne kompetencje i zamierzają wspólnie realizować projekty inwestycyjne, które będą koncentrowały się na oferowaniu nowych usług i produktów. Nowe produkty i usługi znajdą zastosowanie na rynku telekomunikacyjnym, mediowym i rozrywkowym" - napisano w raporcie.(PAP)

gsu/ jtt/

d1w21ql
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w21ql