Trwa ładowanie...
d4hvaqf
25-01-2017 16:38

NFOŚiGW przeznacza 116 mln zł na działania antysmogowe w programie Region

Warszawa, 25.01.2017 (ISBnews) - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przeznaczył 116 mln zł na działania antysmogowe w ramach programu Region w 2017 r., podało Ministerstwo Środowiska. Łącznie w br. na działania objęte programem Region przeznaczono 200 mln zł.

d4hvaqf
d4hvaqf

"Region przewiduje szczególne preferencje w zakresie działań przyczyniających się do poprawy jakości powietrza. Środki z programu będzie można uzyskać m.in. na takie zadania, jak rozwój odnawialnych źródeł energii czy podniesienie efektywności energetycznej budynków" - czytamy w komunikacie.

Oprócz działań antysmogowych, z programu będzie można także realizować projekty wodno-kanalizacyjne oraz z zakresu gospodarki odpadami, w tym usuwania azbestu. Budżet pierwszego działania to 50 mln zł, drugiego - 34 mln zł. Łącznie na 2017 r., na działania w ramach programu Region, przeznaczono 200 mln zł, podano również.

Wnioski do programu mogą składać wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które następnie określą beneficjentów końcowych, uwzględniając przy tym uwarunkowania regionalne. Środki przyczynią się zarówno do realizacji istotnych przedsięwzięć o charakterze lokalnym, które nie mogą zostać sfinansowane w ramach programów z aktualnej oferty NFOŚiGW, jak i pełnego wykorzystania dostępnych dla Polski środków europejskich.

Nabór potrwa od 1 lutego do 29 września 2017 r. lub do wyczerpania środków, podano także.

(ISBnews)

d4hvaqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hvaqf