Nie dolar, nie euro i nie funt. Oto najdroższe waluty na świecie
Nie funt, nie euro, ani nie dolar. Są waluty, które są warte więcej niż te najważniejsze na świecie, a ich wartość jest dwukrotnie wyższa. Zobacz, gdzie płaci się najdroższymi walutami na świecie i czy życie w tych krajach jest drogie.
Nie funt, nie euro, ani nie dolar. Są waluty, które są warte więcej niż te najważniejsze na świecie - nawet dwukrotnie. Zobacz, gdzie płaci się najdroższymi walutami na świecie i czy życie w tych krajach jest drogie.
Ostatnio złoty był najsłabszą walutą w regionie. Miał na to wpływ nie tylko mocny dolar, ale też informacje z kraju - między innymi zaskakująco słabe dane na temat PKB (2,5 proc. r/r w III kwartale), a także decyzje i propozycje zmian w systemie emerytur (Sejm zaakceptował prezydencki projekt cofnięcia wieku emerytalnego od października 2017 r., a Ministerstwo Pracy zaprezentowało projekt demontażu OFE).
Dolar umacnia się od wyborów prezydenckich w USA i nieoczekiwanej wygranej Donalda Trumpa. Już niewiele brakuje, żeby był wart jedno euro. W złotych obie waluty dzieli już tylko 25 groszy. Amerykańska waluta przebiła już franka szwajcarskiego i jeśli ta tendencja się utrzyma, będzie to powrót do sytuacji sprzed 2011 roku.
Drożeje również funt brytyjski. Jego cena jest najwyższa od czterech miesięcy, kiedy to brytyjska waluta była w trendzie spadkowym wywołanym wynikiem referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
Najważniejsze w Europie waluty nie są jednak wcale najdroższymi na świecie. Przedstawiamy zestawienie wszystkich walut, których wartość przekracza 4 zł. Zobacz, ile trzeba zapłacić za te najdroższe, które kraje je posiadają i czy życie w tych państwach jest drogie.