Trwa ładowanie...
d3npwwp
włochy
22-07-2006 13:20

Nie ma sygnałów o nowych obozach pracy w Apulii

Ambasada RP w Rzymie nie otrzymała żadnych nowych sygnałów o kolejnych przypadkach zmuszania Polaków do niewolniczej pracy w Apulii - powiedział rzecznik placówki Wojciech Unolt. Uciął w ten sposób pojawiające się w mediach spekulacje, jakoby w okolicach Foggii, niemal natychmiast po niedawnej policyjnej operacji likwidacji "obozu pracy" dla Polaków, pojawiły się następne.

d3npwwp
d3npwwp

_ Nie mamy żadnych nowych sygnałów od pokrzywdzonych Polaków, nie zgłoszono nam żadnych nowych przypadków. Jeśli otrzymamy informacje od pokrzywdzonych, że znów dochodzi tam do łamania prawa i zmuszania naszych obywateli do pracy, będziemy interweniować z całą stanowczością i pomagać na wszelkie możliwe sposoby _ - powiedział Unolt.

Zaapelował jednocześnie do wszystkich, którzy znajdują się w podobnej sytuacji i padli ofiarą przestępców, by skontaktowali się z polską ambasadą w Rzymie.

d3npwwp

We wtorek włoska policja uwolniła 113 Polaków, przetrzymywanych w bardzo złych warunkach na prymitywnym obozowisku i zmuszanych, także przez swych rodaków, do niewolniczej pracy przy zbiorze pomidorów. Spośród tej grupy tylko 24 osoby poprosiły o pomoc konsularną i postanowiły wrócić do kraju. Są już w Polsce.

Zdecydowana większość Polaków pozostała jednak we Włoszech, by - jak wszystko na to wskazuje - znaleźć inne zatrudnienie.

Sylwia Wysocka

d3npwwp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3npwwp