Trwa ładowanie...

Nie masz pracy? Zostań komornikiem!

Komornicy mają coraz więcej pracy. Rośnie liczba blokowanych przez nich kont bankowych dłużników.

Share
Nie masz pracy? Zostań komornikiem!
Źródło: Thinkstock
d12wizq

Komornicy mają coraz więcej pracy. Rośnie liczba blokowanych przez nich kont bankowych dłużników. Choć nie ma jeszcze danych za 2012 r., Krajowa Rada Komornicza szacuje, że blokad mogło być nawet 4,5 mln, czyli prawie 20 proc. więcej niż rok wcześniej - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

"Niemal połowa dłużników to klienci parabanków, którzy wpadli w pętle kredytową" - mówi rzecznik KRK Robert Damski. Najczęściej ofiarami takich pożyczek są osoby starsze, mieszkające na wsi lub w małych miejscowościach.

Drugą rosnącą grupą, której komornicy zajmują emerytury lub płace, są osoby mające zaległe rachunki za telefon, energię, a ostatnio nawet za abonament RTV. Trzecia grupa to osoby poręczające kredyty.

Według przedstawicieli KRK w tym roku należy się spodziewać większej liczby zajęć rachunków, a także skarg na czynności komornicze. Jak mówi Damski, niestety wraz ze wzrostem liczby komorników, w zawodzie pojawia się coraz więcej ludzi działających nieetycznie, po to by ściągnąć dług i więcej zarobić.

Jak wylicza "DGP", obecnie jest 1050 komorników (w 2005 r. było ich 600), a w tym roku ich liczba jeszcze się zwiększy o ok. 100.

(AS)

d12wizq

Podziel się opinią

Share
d12wizq
d12wizq