Trwa ładowanie...

Nie mieli kasy, więc zaczęli ją drukować. Przez kilka dni zdążyli wprowadzić banknoty do obiegu

Komputer, drukarka oraz skaner wystarczyły parze 20-latków do produkcji podrabianych banknotów o nominałach 100 i 10 zł. Podobno byli "nieświadomi" zagrożenia, jakie niesie fałszowanie pieniędzy.

Nie mieli kasy, więc zaczęli ją drukować. Przez kilka dni zdążyli wprowadzić banknoty do obieguŹródło: Policja, fot: mat. prasowe
ds2ehzk

Tarnowscy policjanci ustalili, że na terenie gminy Zakliczyn, ktoś wprowadza do obiegu fałszywe banknoty. Ślady doprowadziły ich do kobiety i mężczyzny, mieszkańców powiatu tarnowskiego.

Wizyta w mieszkaniu pary 20-latków rozwiała wszelkie wątpliwości. Korzystając z domowego komputera, drukarki oraz skanera wytwarzali banknoty o nominałach 100 i 10 złotych. Policjanci zabezpieczyli na miejscu 8 podrobionych banknotów stuzłotowych oraz 8 "dziesiątek". Jak podają funkcjonariusze, dwudziestolatkowie "nieświadomi zagrożenia jakie niesie podrabianie i wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy rozprowadzali je na terenie gminy Zakliczyn".

Zobacz także: Jak to jest mieć piętnaścioro dzieci?

Swój proceder rozpoczęli 30 września, a zatrzymani zostali 5 października. Policjantom udało się odzyskać wprowadzone już do obiegu 6 banknotów 100-złotowych oraz jeden banknot 10-złotowy.

Źródło: Policja

"Przedsiębiorcza" para została doprowadzona do tarnowskiej prokuratury okręgowej, która zastosowała wobec zatrzymanych dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. O ostatecznej wysokości kary zdecyduje tarnowski sąd. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

ds2ehzk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds2ehzk