Trwa ładowanie...
d2s2gdb

Nie można wykluczyć emisji obligacji w walutach obcych na przełomie '12/'13 - Kowalczyk, MF

11.10. Warszawa (PAP) - Nie można wykluczyć emisji obligacji w walutach obcych na przełomie 2012 r. i 2013 r., a MF działa w tej kwestii elastycznie - ocenił w wywiadzie dla gazety...

d2s2gdb
d2s2gdb

11.10. Warszawa (PAP) - Nie można wykluczyć emisji obligacji w walutach obcych na przełomie 2012 r. i 2013 r., a MF działa w tej kwestii elastycznie - ocenił w wywiadzie dla gazety "Dziennik Gazeta Prawna" wiceminister finansów Wojciech Kowalczyk.

"Mamy komfortową sytuację, jeśli chodzi o finansowanie naszych potrzeb w walutach obcych. Ale nie możemy wykluczyć naszej obecności na rynku zagranicznym na przełomie tego i przyszłego roku. Działamy tu bardzo elastycznie, jesteśmy w kontakcie z inwestorami. Kluczowe będą bieżące warunki rynkowe i perspektywy zmian tych warunków. Decyzję w sprawie takiej emisji możemy podjąć bardzo szybko - praktycznie z dnia na dzień" - powiedział Kowalczyk.

Wiceminister finansów poinformował również, że na styczeń przyszłego roku przypada ponad 20 proc. całorocznych potrzeb pożyczkowych, w tym wykup obligacji o pierwotnej wartości ponad 23 mld zł.

"Na pierwsze dwa miesiące 2013 r. przypada również 65 proc. naszego całorocznego zapotrzebowania na waluty, co w dużej mierze wynika z wykupu na początku lutego obligacji o wartości 3 mld euro" - powiedział. (PAP)

mj/ ana/

d2s2gdb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s2gdb