Trwa ładowanie...
d18stie

Nie spełnił się warunek umowy, w wyniku której JW Construction miał kupić grunt przy ul. Kasprzaka

02.01. Warszawa (PAP) - Nie spełnił się warunek umowy, w wyniku której spółka JW Construction miała kupić nieruchomość przy ulicy Kasprzaka w Warszawie za blisko 174 mln zł -...

Share
d18stie

02.01. Warszawa (PAP) - Nie spełnił się warunek umowy, w wyniku której spółka JW Construction miała kupić nieruchomość przy ulicy Kasprzaka w Warszawie za blisko 174 mln zł - poinformowała firma w komunikacie. Warunkiem tym było uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego ten teren.

Chodzi o działkę (o powierzchni 81,2 tys. m2) i zabudowania, zlokalizowane przy ul. Kasprzaka 29/31. Sprzedającym jest VIS Investments.

"Umowa przedwstępna została zawarta pod warunkiem zawieszającym w postaci wejścia w życie (...) nie później niż do dnia 31 grudnia 2011 roku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar nieruchomości, który w odniesieniu do nieruchomości miał przewidywać zapisy i parametry zabudowy nie gorsze niż zawarte w załączniku do umowy przedwstępnej. Zgodnie z umową przedwstępną, niespełnienie się warunku do dnia 31 grudnia 2011 roku powoduje wygaśnięcie przedmiotowej umowy przedwstępnej z dniem 31 stycznia 2012 roku" - napisano w raporcie.

d18stie

Plan zagospodarowania przestrzennego nie został uchwalony. Zarówno sprzedający, jak i JW Construction potwierdzają jednak, że ich intencją jest zrealizowanie transakcji.

"Mając powyższe na uwadze, strony prowadzą rozmowy zmierzające do zawarcia aneksu, który będzie określał warunki i terminy nabycia nieruchomości przez nabywcę w następstwie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla nieruchomości" - napisano w komunikacie.

Umowa przedwstępna została podpisana 30 marca. (PAP)

morb/ jtt/

d18stie

Podziel się opinią

Share
d18stie
d18stie