Trwa ładowanie...

Niedziela handlowa 16 grudnia - czy w tę niedzielę zrobimy zakupy?

Najbliższa niedziela handlowa przypada 16 grudnia. Mimo, że to nie jest ani pierwsza, ani ostatnia niedziela miesiąca, to sklepy będą wtedy otwarte. Mamy okres przedświątecznych zakupów i stąd decyzja o pozostawieniu niedzieli 16 grudnia niedzielą handlową.

Niedziela handlowa 16 grudnia - czy w tę niedzielę zrobimy zakupy?Źródło: East News
d4hmbdz

Niedziela handlowa 16 grudnia – gdzie zrobimy zakupy?

Niedziela 16 grudnia nie jest pierwszą lub ostatnią niedzielą handlową miesiąca, ale ze względu na okres zakupów przedświątecznych sklepy będą otwarte. Oznacza to, że zrobimy zakupy w takich marketach jak Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan, Kaufland i Carrefour. Będą otwarte mniejsze sklepy typu Żabka oraz Carrefour Express. W najbliższą niedzielę handlową będzie funkcjonować część handlowa w każdym centrum handlowym w Polsce. W niedzielę handlową 16 grudnia zakupy zrobimy także w małych sklepach osiedlowych. Otwarte będą też sklepy na stacjach benzynowych, dworcach, lotniskach, apteki, piekarnie i cukiernie.

Wszystkie sklepy będą otwarte w najbliższą niedzielę 16 grudnia zgodnie z podanymi przez siebie godzinami.

Niedziele handlowe grudzień 2018 – kiedy zrobimy zakupy?

W grudniu 2018 roku pozostały jeszcze trzy niedziele - 16 grudnia, 23 grudnia i 30 grudnia. Wszystkie grudniowe niedziele będą handlowe. Tłumaczyć to można okresem przedświątecznych zakupów. Niedziela 30 grudnia jest ostatnią w tym miesiącu oraz w roku 2018.

d4hmbdz

W grudniu będziemy mieli zakaz handlu przez dwa dni - 25 i 26 grudnia (Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia).

Przypomnijmy, że od 2019 roku niedziela handlowa będzie przypadać na ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Od 2020 roku będzie tylko siedem niedziel handlowych – ostatnia niedziela stycznia, kwietnia, czerwca, sierpnia i trzy niedziele przedświąteczne w grudniu – wtedy jest wzmożony ruch zakupowy.

d4hmbdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hmbdz