Trwa ładowanie...

Niedziele handlowe. Czy jutro 26 maja sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w 2019 r. z uwagi na zakaz handlu przypadają zdecydowanie rzadziej. Podpowiadamy, czy w najbliższą niedzielę 26 maja sklepy będą otwarte.

Niedziele handlowe. Czy jutro 26 maja sklepy będą otwarte?Źródło: East News
dds806z
dds806z

Niedziele handlowe - czy w najbliższą niedzielę 26 maja zrobimy zakupy?

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Pierwotnie zakupy mogliśmy zrobić zazwyczaj w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Od nowego roku zakaz został rozszerzony. Niedziele handlowe przypadają najczęściej na ostatni weekend miesiąca (z wyjątkiem tych, w których wypadają ważne święta np. kwiecień - Wielkanoc).

Niedziela 31 marca jest więc niedzielą handlową. Zdecydowana większość sklepów, supermarketów oraz galerii handlowych będzie otwarta według wyznaczonych godzin.

Niedziele handlowe - maj 2019:

  • 26 maja

Niedziele niehandlowe - maj 2019:

  • 5 maja
  • 12 maja
  • 19 maja
dds806z

Zobacz: Niedziele handlowe. Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

Niedziele handlowe a zakaz handlu. Zmiany w 2020 r.

Niedziele handlowe z roku na rok występują zdecydowanie rzadziej. Zgodnie z ustawą, we wskazane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. magazynowanie, przeładunki, logistyka i dystrybucja.

Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. apteki, stacje benzynowe, piekarnie, sklepy związane z obsługą turystów oraz kwiaciarnie. Do wyżej wymienionych dołączają także punkty zlokalizowane na lotniskach i dworcach.

dds806z

Jak informowaliśmy na początku kwietnia, odsetek osób popierających zakaz handlu zmniejsza się.

Zakazu handlu we wszystkie niedziele popiera tylko 32 proc. badanych, podczas gdy w listopadzie 2018 roku było ich 35 proc. - wynika z badań Maison&Partners na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii twierdzi jednak, że żadne zmiany w ustawie o zakazie handlu nie są potrzebne.

Wraz z początkiem 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dds806z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dds806z