Trwa ładowanie...

Niedziele handlowe – sierpień 2018. Kiedy sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w sierpniu 2018. Żabka, Lidl, Biedronka, Carrefour – kiedy sklepy będą otwarte?

Share
Niedziele handlowe – sierpień 2018. Kiedy sklepy będą otwarte?
Źródło: iStock.com
d1fpodz
Niedziele handlowe w sierpniu 2018. Kiedy zrobimy zakupy?

Kalendarz – niedziele handlowe sierpień 2018

5 sierpnia 2018 - niedziela handlowa, sklepy otwarte
12 sierpnia 2018 - niedziela bez handlu, sklepy zamknięte
19 sierpnia 2018 - niedziela bez handlu, sklepy zamknięte
26 sierpnia 2018 - niedziela handlowa, sklepy otwarte

Z kalendarza jednoznacznie wynika, że 19 sierpnia 2018 to niedziela wolna od handlu. Przypominamy, że w dni z zakazem handlu zakupy będziemy mogli zrobić między innymi na stacjach benzynowych oraz aptekach. Otwarte będą również mniejsze sklepiki, w których za ladą może stanąć właściciel lub osoby zatrudnione na umowę o dzieło i o zlecenie. Czynne będę również sklepy Żabka i Freshmarket, ale godziny otwarcia placówek (w zależności od miejsca) mogą być różne. Zakupów nie zrobimy jednak w dużych sklepach takich jak Żabka, Lidl, Biedronka czy Carrefour.

d1fpodz

Zakaz handlu w niedzielę 2018

Zakaz handlu w niedzielę, który obowiązuje od marca 2018 to dopiero początek. Wszystko wskazuje na to, że w 2020 roku w Polsce będzie obowiązywać całkowity zakaz handlu w niedziele. Wyjątkiem będzie 7 niedziel w roku podczas wzmożonego ruchu zakupowego – są to 3 przedświąteczne niedziele oraz ostatnie niedziele przypadające w miesiącach: styczeń, kwiecień, czerwiec oraz sierpień.

Kogo nie obowiązuje zakaz handlu w niedzielę?

Ustawa dotycząca zakazu handlu w niedzielę wyróżniła 32 wyjątki reguły. W myśl tej zasady niektóre sklepy mogą handlować również w dzień wolny od handlu. Do takich sklepów należą: piekarnie, cukiernie, restauracje, kina czy lecznice dla zwierząt. Otwarte mogą być również sklepy związane z turystyką np. sklepy z pamiątkami oraz hotele.

d1fpodz

Podziel się opinią

Share
d1fpodz
d1fpodz