Niepotwierdzona formacja wisielca

Poniedziałkowa sesja przebiegała w dwóch zasadniczych etapach. Notowania FW20U10 rozpoczęły się z poziomu 2 486 pkt i przez około trzy godziny prym wiodła podaż. Kurs systematycznie zniżkował osiągając minimum sesyjne na 2 467 pkt.

07.09.2010 08:13

W drugiej części sesji do akcji wkroczyli kupujący i kontrakty terminowe systematycznie zyskiwały na wartości, odrabiając przedpołudniową zniżkę. Na zakończenie sesji FW20U10 przyjęły wartość 2 491 pkt (+0,69%) przy dziennym wolumenie obrotu wynoszącym zaledwie niespełna 27 tys. sztuk. Sesja była mało aktywna ze względu na brak notowań na rynkach w USA wynikający z obchodzonego za oceanem Święta Pracy.

Obraz
© (fot. BM Banku BPH)

Nowy tydzień rozpoczął się w dobrych nastrojach. Na wykresie kontraktów terminowych pokazała się świeca z formacji wisielca. Dla potwierdzenia ewentualnego spadkowego charakteru formacji wymagane jest zamknięcie na dzisiejszej sesji poniżej wczorajszego korpusu, czyli poniżej poziomu 2 486 pkt. Notowania kontraktów terminowych docierają powoli do okolic 2 500 pkt, gdzie znajduje się niedomknięta w cenach zamknięcia luka bessy z 11 sierpnia. Wskaźnik RSI nadal wzrasta, a jego potencjał do objęcia wzrostów na dominującym rynku byka nadal jest znaczący. Mankamentem zwyżki są dwa aspekty: pierwszy z nich to malejący czwartą z rzędu wolumen obrotu, a drugi to ADX – wskaźnik ten informuje o stabilizującej się absolutnej równowadze sił. Taka równowaga oznacza, że kierunek wybicia może być dowolny i równie prawdopodobny. Istnieje zatem ryzyko nieoczekiwanych zmian nastrojów pod pierwszym ważniejszym pretekstem. To, co powinno zadowolić byki to LOP, zmienna ta kształtuje się w dodatniej korelacji ze zmianami kursów,
co oznacza, że kontrolę nad rynkiem nadal sprawują kupujący.

BM Banku BPH

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)