WP

Nieznana twarz Daniela Obajtka. Przekazał dworek chorym dzieciom

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, kupił dworek pod Łebą i przekazał go w użytkowanie fundacji, która pomaga w rehabilitacji dzieci z zespołem Tourette'a - przypadłością, z którą zmaga się też Obajtek - czytamy w "Super Expressie".
Podziel się
Daniel Obajtek przekazał nieruchomość w użytkowanie fundacji zajmującej się rehabilitacją dzieci niepełnosprawnych i z zespołem Tourette'a.
Daniel Obajtek przekazał nieruchomość w użytkowanie fundacji zajmującej się rehabilitacją dzieci niepełnosprawnych i z zespołem Tourette'a. (East News)
WP

Obajtek kupił dworek w Borkowie Lęborskim, jeszcze zanim został prezesem paliwowej spółki. Obiekt, który został zbudowany w latach dwudziestych XX-wieku, dziś jest w fatalnym stanie. Obajtek sfinansował prace związane z porządkowaniem budynku i oczyszczaniem terenu. Następnie bezpłatnie przekazał pałac Fundacji Pomocy i Więzi Polskiej "Kresy RP".

"Super Express", który pisze o sprawie, dodaje, że w pałacu mają być rehabilitowane dzieci niepełnosprawne i z zespołem Tourette'a. Jak mówi gazecie Artur Kondrat, prezes fundacji, zespół Tourette'a to schorzenie, które od dzieciństwa ma Daniel Obajtek. - Doskonale więc rozumie potrzebę utworzenia takiego miejsca - dodaje.

Zobacz także: Orlen wprowadza polskie produkty nie tylko na polskie stacje

WP

Zespół Tourette'a to wrodzone zaburzenie neurologiczne, jego przyczyna nie jest znana. Charakteryzujące się występowaniem tików ruchowych i werbalnych, np. mrugania czy chrząkania.

Sam prezes Orlenu o schorzeniu mówić nie chce. Gazecie powiedział tylko, że wie, co znaczy mierzyć się z przeciwnościami losu, dlatego stara się pomagać innym.

By ośrodek rehabilitacyjno-szkoleniowy zaczął działać, niezbędny jest kapitalny remont. Jego koszt szacowany jest na "wiele milionów złotych". Pieniądze mają pochodzić od darczyńców. Fundacja ma umowę użyczenia na 10 lat, z możliwością przedłużenia. - Ale już wiemy, że prezes Obajtek chciałby nam przekazać nieruchomość bezterminowo - mówi Artur Kondrat.

WP

Zobacz także: Daniel Obajtek w money.pl: Cała Europa proces konsolidacji grup paliwowych ma już za sobą. Czas na Polskę

Fundacja chce, by pierwszy obóz odbył się w ośrodku już pod koniec przyszłego roku.

Daniel Obajtek jest prezesem Orlenu od 2018 r. Wcześniej szefował grupie energetycznej Enea SA.

Zobacz także: Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, jednak bez podwyżki. Jest decyzja

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP