Trwa ładowanie...

Nieznana twarz Daniela Obajtka. Przekazał dworek chorym dzieciom

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, kupił dworek pod Łebą i przekazał go w użytkowanie fundacji, która pomaga w rehabilitacji dzieci z zespołem Tourette'a - przypadłością, z którą zmaga się też Obajtek - czytamy w "Super Expressie".

Nieznana twarz Daniela Obajtka. Przekazał dworek chorym dzieciomŹródło: East News
d4vx9ve
d4vx9ve

Obajtek kupił dworek w Borkowie Lęborskim, jeszcze zanim został prezesem paliwowej spółki. Obiekt, który został zbudowany w latach dwudziestych XX-wieku, dziś jest w fatalnym stanie. Obajtek sfinansował prace związane z porządkowaniem budynku i oczyszczaniem terenu. Następnie bezpłatnie przekazał pałac Fundacji Pomocy i Więzi Polskiej "Kresy RP".

"Super Express", który pisze o sprawie, dodaje, że w pałacu mają być rehabilitowane dzieci niepełnosprawne i z zespołem Tourette'a. Jak mówi gazecie Artur Kondrat, prezes fundacji, zespół Tourette'a to schorzenie, które od dzieciństwa ma Daniel Obajtek. - Doskonale więc rozumie potrzebę utworzenia takiego miejsca - dodaje.

Zobacz także: Orlen wprowadza polskie produkty nie tylko na polskie stacje

Zespół Tourette'a to wrodzone zaburzenie neurologiczne, jego przyczyna nie jest znana. Charakteryzujące się występowaniem tików ruchowych i werbalnych, np. mrugania czy chrząkania.

d4vx9ve

Sam prezes Orlenu o schorzeniu mówić nie chce. Gazecie powiedział tylko, że wie, co znaczy mierzyć się z przeciwnościami losu, dlatego stara się pomagać innym.

By ośrodek rehabilitacyjno-szkoleniowy zaczął działać, niezbędny jest kapitalny remont. Jego koszt szacowany jest na "wiele milionów złotych". Pieniądze mają pochodzić od darczyńców. Fundacja ma umowę użyczenia na 10 lat, z możliwością przedłużenia. - Ale już wiemy, że prezes Obajtek chciałby nam przekazać nieruchomość bezterminowo - mówi Artur Kondrat.

Fundacja chce, by pierwszy obóz odbył się w ośrodku już pod koniec przyszłego roku.

Daniel Obajtek jest prezesem Orlenu od 2018 r. Wcześniej szefował grupie energetycznej Enea SA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4vx9ve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4vx9ve