Trwa ładowanie...

Nieznana twarz Daniela Obajtka. Przekazał dworek chorym dzieciom

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, kupił dworek pod Łebą i przekazał go w użytkowanie fundacji, która pomaga w rehabilitacji dzieci z zespołem Tourette'a - przypadłością, z którą zmaga się też Obajtek - czytamy w "Super Expressie".

Nieznana twarz Daniela Obajtka. Przekazał dworek chorym dzieciomŹródło: East News
d2p3un6
d2p3un6

Obajtek kupił dworek w Borkowie Lęborskim, jeszcze zanim został prezesem paliwowej spółki. Obiekt, który został zbudowany w latach dwudziestych XX-wieku, dziś jest w fatalnym stanie. Obajtek sfinansował prace związane z porządkowaniem budynku i oczyszczaniem terenu. Następnie bezpłatnie przekazał pałac Fundacji Pomocy i Więzi Polskiej "Kresy RP".

"Super Express", który pisze o sprawie, dodaje, że w pałacu mają być rehabilitowane dzieci niepełnosprawne i z zespołem Tourette'a. Jak mówi gazecie Artur Kondrat, prezes fundacji, zespół Tourette'a to schorzenie, które od dzieciństwa ma Daniel Obajtek. - Doskonale więc rozumie potrzebę utworzenia takiego miejsca - dodaje.

Zobacz także: Orlen wprowadza polskie produkty nie tylko na polskie stacje

Zespół Tourette'a to wrodzone zaburzenie neurologiczne, jego przyczyna nie jest znana. Charakteryzujące się występowaniem tików ruchowych i werbalnych, np. mrugania czy chrząkania.

d2p3un6

Sam prezes Orlenu o schorzeniu mówić nie chce. Gazecie powiedział tylko, że wie, co znaczy mierzyć się z przeciwnościami losu, dlatego stara się pomagać innym.

By ośrodek rehabilitacyjno-szkoleniowy zaczął działać, niezbędny jest kapitalny remont. Jego koszt szacowany jest na "wiele milionów złotych". Pieniądze mają pochodzić od darczyńców. Fundacja ma umowę użyczenia na 10 lat, z możliwością przedłużenia. - Ale już wiemy, że prezes Obajtek chciałby nam przekazać nieruchomość bezterminowo - mówi Artur Kondrat.

Fundacja chce, by pierwszy obóz odbył się w ośrodku już pod koniec przyszłego roku.

Daniel Obajtek jest prezesem Orlenu od 2018 r. Wcześniej szefował grupie energetycznej Enea SA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2p3un6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d2p3un6