Trwa ładowanie...
d2y1fyv

Niezwykła moc Bombay Sapphire. Zamiast zwykłego ginu, wlali do butelek 77-procentowy alkohol

Kanadyjska inspekcja żywności wzywa do zwrotu ginu Bombay Sapphire do sklepów po tym, jak okazało się, że w niektórych butelkach zawartość alkoholu jest znacznie wyższa niż ta zadeklarowana na etykiecie. Służby przyznają przy tym, że większa moc tego trunku nikomu nie zaszkodziła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykła moc Bombay Sapphire. Zamiast zwykłego ginu, wlali do butelek 77-procentowy alkohol
(Fot: Mathieu.Sebulke/public domain)
d2y1fyv

Kanadyjska inspekcja żywności wezwała do wycofania ginu Bombay Sapphire ze sklepów w całym kraju po tym, jak okazało się, że w niektórych butelkach zawartość alkoholu jest znacznie wyższa niż ta zadeklarowana na etykiecie. Służby przyznają przy tym, że większa moc tego trunku nikomu nie zaszkodziła.

W "niewielkiej liczbie" 1,1-litrowych butelek ginu został znaleziony 77-procentowy alkohol, choć powinien on mieć 40 procent - informuje portal CNN Money. Kanadyjska inspekcja żywności apeluje do tych, którzy mają ten gin w swoich barkach, o wyrzucenie tych butelek albo odniesienie ich do sklepów.

Niewykluczone, że rozpoczęta kontrola ujawni zwiększoną dawkę alkoholu również w innych produktach - dodają służby.

Gin Bombay Sapphire jest produkowany przez Bacardi, międzynarodowego giganta w branży, mającego swoją siedzibę na Bermudach. To czwarty największy producent alkoholu na świecie, obecny w 160 krajach. Bacardi, oprócz słynnego rumu, produkuje też między innymi wódkę Grey Goose.

d2y1fyv

Podziel się opinią

Share
d2y1fyv
d2y1fyv