Trwa ładowanie...

Niezwykła moc Bombay Sapphire. Zamiast zwykłego ginu, wlali do butelek 77-procentowy alkohol

Kanadyjska inspekcja żywności wzywa do zwrotu ginu Bombay Sapphire do sklepów po tym, jak okazało się, że w niektórych butelkach zawartość alkoholu jest znacznie wyższa niż ta zadeklarowana na etykiecie. Służby przyznają przy tym, że większa moc tego trunku nikomu nie zaszkodziła.

Niezwykła moc Bombay Sapphire. Zamiast zwykłego ginu, wlali do butelek 77-procentowy alkoholFot: Mathieu.Sebulke/public domain
d3hpq8r
d3hpq8r

Kanadyjska inspekcja żywności wezwała do wycofania ginu Bombay Sapphire ze sklepów w całym kraju po tym, jak okazało się, że w niektórych butelkach zawartość alkoholu jest znacznie wyższa niż ta zadeklarowana na etykiecie. Służby przyznają przy tym, że większa moc tego trunku nikomu nie zaszkodziła.

W "niewielkiej liczbie" 1,1-litrowych butelek ginu został znaleziony 77-procentowy alkohol, choć powinien on mieć 40 procent - informuje portal CNN Money. Kanadyjska inspekcja żywności apeluje do tych, którzy mają ten gin w swoich barkach, o wyrzucenie tych butelek albo odniesienie ich do sklepów.

Niewykluczone, że rozpoczęta kontrola ujawni zwiększoną dawkę alkoholu również w innych produktach - dodają służby.

Gin Bombay Sapphire jest produkowany przez Bacardi, międzynarodowego giganta w branży, mającego swoją siedzibę na Bermudach. To czwarty największy producent alkoholu na świecie, obecny w 160 krajach. Bacardi, oprócz słynnego rumu, produkuje też między innymi wódkę Grey Goose.

d3hpq8r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hpq8r