Trwa ładowanie...
d8omtni

Noble obniżył rekomendację JSW do "akumuluj", cena docelowa 110,9 zł

02.01. Warszawa (PAP) - Analitycy Noble Securities, w raporcie z 22 grudnia, obniżyli rekomendację dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej do "akumuluj" z "kupuj", jednocześnie obniżona...

Share
d8omtni

02.01. Warszawa (PAP) - Analitycy Noble Securities, w raporcie z 22 grudnia, obniżyli rekomendację dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej do "akumuluj" z "kupuj", jednocześnie obniżona została cena docelowa do 110,9 zł z 170 zł.

Rekomendację wydano przy cenie 87 zł za akcję JSW, a w poniedziałek około 10.55 za jedną akcję spółki płacono 85 zł.

"Od czasu wydania ostatniej rekomendacji otoczenie spółki pogorszyło się. Dekoniunktura gospodarcza i związany z nią spadek popytu na stal przełożyły się na niższe ceny węgla koksowego i koksu na świecie. Dalszy spadek cen w 2012 r. jest bardzo prawdopodobny. Z potencjalnych czynników mogących sprzyjać notowaniom akcji dostrzegamy: utrzymanie się bardzo niskiego kursu złotego wobec dolara i euro, wzrost wolumenu wydobycia węgla i przejęcie Koksowni Victoria" - napisano w raporcie.

"Poza spadkiem cen produktów negatywnie na notowania wpływać może potencjalny dalszy wzrost kosztów z tyt. świadczeń pracowniczych (w tym węgla deputatowego) oraz ryzyko znaczącego wzrostu poziomu opodatkowania wydobywanego węgla w nieco dalszej przyszłości - na co wskazują działania podjęte wobec KGHM. Ze względu na ryzyko podatkowe do ceny wynikowej przyjęliśmy 10 proc. dyskonto. Obniżamy cenę docelową dla Spółki do 110,9 zł za akcję, a rekomendację do +akumuluj+" - dodano.(PAP)

kam/ jtt/

d8omtni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8omtni
d8omtni