Trwa ładowanie...
d2xwk0t
d2xwk0t

Notowania na GPW uzależnione dziś od cen surowców

Warszawa, 10.05.2016 (ISBnews/ CMC Markets) - Sytuacja na GPW będzie dziś zależeć głównie od cen surowców na światowych giełdach. Mimo trwającej korekty spadkowej na polskich akcjach, szansą są oczekiwania inwestorów dotyczące krótkoterminowych zwyżek ropy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xwk0t

???Korekta ostatnich wzrostów na GPW trwa w najlepsze. Widać to po nastrojach inwestorów i analityków. Coraz więcej jest głosów powątpiewania, że ostatnie pokaźne zwyżki rozpoczęte z poziomu tegorocznych minimów mogły być tylko chwilowe. Na WIG20 głównym oporem pozostaje szeroka strefa ponad poziomem 2000 punktów. W najbliższych dniach głównym katalizatorem ruchów cen wszystkich aktywów pozostaną rynki surowcowe.

Z ostatnich doniesień warto zwrócić uwagę na stabilną inflację w Chinach, na poziomie 2,3% dla CPI. Istotne pozostają jednak przede wszystkim spadające notowania surowców, co ma miejsce pomimo odbicia USD. Spadki surowców nasiliły się po informacji, że zapasy żelaza są najwyższe w tym roku. Warto nadmienić, że jednocześnie ceny rudy żelaza wzrosły w tym rok z 40 USD do 70 USD za tonę. Z pomocą dla cen surowców może przyjść Iran, gdzie możliwe są przygotowania do decyzji o ograniczeniu wydobycia ropy. To mogłoby zmniejszyć spadki cen ?czarnego złota" w krótkim terminie. Niewątpliwie notowania surowców będą więc miały kluczowe znaczenie dla rynków akcyjnych.

Wśród najlepszych klientów CMC Markets 78% ma otwarte pozycje na wzrost cen ropy. Podobny optymizm jest widoczny na kontraktach CFD na gaz ziemny czy na złoto. Natomiast na indeksach żadna ze stron nie ma zdecydowanej przewagi. 63% spośród najlepszych inwestorów ma otwarte pozycje na spadek CFD na indeks S&P500, podczas gdy dla Dow Jones jest to 52%, a w przypadku niemieckiego DAX - 26%.

Dzisiaj w kalendarium ekonomicznym nie ma zaplanowanych informacji, które mogą istotnie zmienić obraz rynku.

Łukasz Wardyn, dyrektor - Europa Wschodnia, CMC Markets

(ISBnews/ CMC Markets)

d2xwk0t

Podziel się opinią

Share

d2xwk0t

d2xwk0t