Trwa ładowanie...
d14ao0w
d14ao0w

Novainvest planuje debiut na NewConnect w II kw. 2010 r.

19.02. Warszawa (PAP) - Spółka inwestycyjno-doradcza Novainvest planuje zadebiutować na NewConnect w drugim kwartale 2010 roku. W ramach oferty prywatnej zamierza pozyskać do 5 mln...
Share
d14ao0w

19.02. Warszawa (PAP) - Spółka inwestycyjno-doradcza Novainvest planuje zadebiutować na NewConnect w drugim kwartale 2010 roku. W ramach oferty prywatnej zamierza pozyskać do 5 mln zł na nowe inwestycje i dokapitalizowanie projektów z portfela - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Na inwestycje i dokapitalizowanie spółek z portfela fundusz zamierza pozyskać do 5 mln zł. Planowana oferta prywatna ma zostać przeprowadzona jeszcze w I kwartale 2010 roku, natomiast debiut na NewConnect planowany jest na II kwartał. Plany spółki zakładają również, że po fazie przyśpieszonego wzrostu Grupy, jaki nastąpi wskutek dofinansowania, notowania akcji Novainvest przeniesione zostaną na parkiet główny GPW" - podała spółka w komunikacie.

Autoryzowanym doradcą spółki jest notowana na rynku NewConnect firma Eficom SA.

d14ao0w

Grupa Novainvest zamierza skupić się na zarządzaniu portfelem posiadanych już spółek, dlatego głównym celem na najbliższy okres będzie przede wszystkim optymalizacja kosztów oraz poszukiwanie efektów synergii między spółkami wchodzącymi w skład Grupy.

Ponadto Novainvest w dalszym ciągu poszukiwać będzie nowych projektów inwestycyjnych wpisujących się obszar zainteresowań Grupy.

Ze względu na średnio i długoterminowy horyzont inwestycyjny, a także ze względu na dominujące obecnie niekorzystne wyceny, spółka nie przewiduje w najbliższym czasie wycofywania się z bieżących inwestycji.

Novainvest jest podmiotem dominującym Grupy Kapitałowej, w skład której wchodzą spółki telekomunikacyjne, internetowe oraz IT o wysokim potencjale rozwoju.

Głównym obszarem działalności spółki są inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia o dużym potencjale rynkowym, zapewniającym ponadprzeciętne zyski z zainwestowanego kapitału.

Strategia rozwoju spółki przewiduje inwestycje w podmioty o komplementarnych zakresach działalności, dzięki czemu Grupa będzie mogła osiągnąć efekt synergii, a w konsekwencji wysoką stopę zwrotu.(PAP)

bas/ jtt/

d14ao0w

Podziel się opinią

Share
d14ao0w
d14ao0w