Trwa ładowanie...

Nowa akcja rekrutacyjna Biedronki. Nawet tysiąc złotych za polecenie nowego kasjera

Od lipca, pracownicy sieci Biedronka, którzy polecą nową osobę do pracy w sieci, będą mogli liczyć na premię z tej okazji. Nagrodą ma być nawet tysiąc złotych, jeśli polecony pracownik przepracuje minimum rok - informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl.

Nowa akcja rekrutacyjna Biedronki. Nawet tysiąc złotych za polecenie nowego kasjeraŹródło: PAP
d432za1
d432za1

"W lipcu uruchamiamy pilotażowy program "Polecam Biedronkę", w ramach którego chcemy zaangażować naszych pracowników w rekrutację poprzez rekomendowanie pracy w Biedronce swoim znajomym. Za udaną rekrutację oferujemy atrakcyjne nagrody - jeśli osoba zrekrutowana z polecenia pracownika sprawdzi się w naszej firmie, nasz pracownik może otrzymać nawet 1000 zł brutto" - poinformowało biuro prasowe firmy Jeronimo Martins Polska, do której należy sieć sklepów.

Premię od Biedronki, pracownicy będą mogli dostać tylko za polecenie osoby na stanowisko sprzedawcy-kasjera - piszą wiadomoscihandlowe.pl. Jeżeli nowo zatrudniony przepracuje mniej niż rok, premia dla polecającego będzie niższa.

"Nagroda będzie wypłacana w transzach, pierwsza część już po miesiącu, ostatnia po 12 miesiącach. Zdecydowaliśmy się na realizację takiego programu, ponieważ chcemy, aby nasi pracownicy czuli się odpowiedzialni za budowanie zespołu i mieli wpływ na to, z kim pracują" - wyjaśnia biuro prasowe Jeronimo Martins, które dodaje, że zaangażowanie własnych pracowników w rekrutację to obecnie praktyka stosowana przez wiele firm na całym świecie.

Zobacz także: jak sklepy śledzą smartfony klientów

Termin rozpoczęcia akcji nie jest przypadkowy. Wakacje to zazwyczaj trudny okres dla handlu, ze względu na urlopy personelu sklepów. Dodatkowo obecna sytuacja na rynku pracy nie sprzyja pracodawcom, którzy często mają kłopoty ze znalezieniem wystarczającej liczby pracowników. Wystarczy wspomnieć, że w wielu sklepach należących do sieci takich jak Biedronka czy Lidl, wiszą ogłoszenia zachęcające do podjęcia w nich pracy. Sytuację utrudnia jeszcze swoista rywalizacja o pozyskiwanie pracowników, jaką od kilku miesięcy toczą ze sobą duże sieci handlowe.

d432za1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d432za1