Trwa ładowanie...

Nowa trasa FlixBusa. Dojedziesz do jednego z piękniejszych miast Ukrainy

FlixBus w piątek ogłosił otwarcie nowej trasy. Autobusy połączą Odessę i czeskie Pilzno, a po drodze zatrzymają się m.in. w Krakowie.

Nowa trasa FlixBusa. Dojedziesz do jednego z piękniejszych miast UkrainyŹródło: flixbus, fot: flixbus
d4bjby3
d4bjby3

Nowe połączenie obsłużą cztero- i pięcioletnie Setry w pełnym, zielonym oklejeniu FlixBusa z lokalnymi elementami, zaprojektowanymi specjalnie dla Ukrainy. Linię obsłuży lokalny partner autobusowy, Regabus. Zgodnie z modelem biznesowym FlixBusa, lokalny partner odpowiedzialny jest za codzienne operacje, flotę oraz kierowców. FlixBus natomiast zajmuje się technologią, sprzedażą biletów, obsługą klienta, planowaniem siatki połączeń, a także marketingiem i sprzedażą.

– Pasażerowie z Polski mogą skorzystać z nowych, ciekawych możliwości podróży na wschód Europy. Nowe połączenie FlixBusa uwzględnia przystanki w aż 6 ukraińskich miastach, w tym w Tarnopolu i we Lwowie – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Pół roku FlixBusa na Ukrainie i dalsze plany

Obecnie FlixBus na Ukrainie współpracuje z 3 partnerami autobusowymi, którzy obsługują bezpośrednie połączenia do 37 miast. Przez 6 miesięcy obecności FlixBusa na Ukrainie zielone autobusy przebyły 2,2 milionów kilometrów.

Obejrzyj: Elektromobilność. "Rząd naobiecywał, a dopłaca na jeździdełka dla najzamożniejszych"

Z Ukrainy możliwy jest bezpośredni dojazd FlixBusem do Polski, Niemiec, Węgier, Austrii i Czech. Linie FlixBusa zatrzymują się w 9 ukraińskich miastach: Kijowie, Żytomierzu, Równem, Lwowie, Odessie, regionie czerkaskim (Umań), Winnicy, Chmielnickim oraz Tarnopolu.

Wśród dalszych planów FlixBusa w regionie jest przede wszystkim uruchomienie tras łączących Ukrainę z krajami bałtyckimi oraz do południowej Europy (Węgry, Słowacja). Planowane jest także rozwinięcie połączeń z Polską i Czechami. Ponadto, do końca 2020 r. FlixBus planuje zwiększyć liczbę połączeń międzynarodowych z Ukrainy, a także rozwinąć siatkę połączeń krajowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bjby3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bjby3