Trwa ładowanie...

Nowe połączenie lotnicze Lublin-Rzym - od 25 kwietnia

Nowe, regularne połączenie lotnicze między Lublinem a Rzymem uruchomi rumuński przewoźnik Carpatair. Loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu, od 25 kwietnia.

Share
Nowe połączenie lotnicze Lublin-Rzym - od 25 kwietnia
Źródło: AFP, Fot: Sebastien Bozon
d3iiuvh

Samoloty z Lublina startować będą w poniedziałki i piątki o godz. 13, a lądować na lotnisku Fiumicino w Rzymie o godz. 15.30. Wyloty z Rzymu do Lublina będą w te same dni tygodnia o godz. 9.40, z lądowaniem w Porcie Lotniczym Lublin o 12.15.

Port Lotniczy Lublin jest pierwszym lotniskiem w Polsce, z którego rumuński przewoźnik będzie realizować połączenia lotnicze. Darie Andron z Carpatair zapowiedział w środę na konferencji prasowej, że linia Carpatair będzie szukiwać nowych możliwości rozbudowy siatki połączeń z Polski.

d3iiuvh

Połączenia z Lublina do Rzymu zostały zaplanowane tak, aby umożliwić pasażerom przesiadki na rejsy linii lotniczych Alitalia w wielu kierunkach europejskich, także na połączenia krajowe we Włoszech.

Trasę Lublin-Rzym obsługiwać będą samoloty odrzutowe Fokker 100. Mogą one zabrać na pokład 100 pasażerów. Ceny biletów rozpoczynają się od 320 zł w jedną stronę. Sprzedaż biletów ruszyła od środy.

Carpatair to regionalna rumuńska linia lotnicza z siedzibą w Timisoarze. Powstała w 1999 r. Początkowo operowała tylko z małych portów regionalnych w Rumunii, a potem siatka połączeń została rozbudowana o miasta włoskie oraz niemieckie. Obecnie dysponuje czterema samolotami - jednym Boeingiem 737 i czterema Fokkerami 100 - i realizuje połączenia w 10 kierunkach m.in. do Włoch, Niemiec, Ukrainy, Mołdawii.

Rzym to drugie miasto we Włoszech, do którego można będzie wylecieć z Portu Lotniczego Lublin. Od 28 lutego linie lotnicze Eurolot uruchomiły loty z Lublina do Mediolanu.

d3iiuvh

Zbudowany w podlubelskim Świdniku Port Lotniczy Lublin otwarto w grudniu 2012 r. Do końca lutego 2014 r. obsłużył ponad 220 tys. pasażerów. Obecnie z Lublina latają samoloty do Londynu, Oslo, Dublina, Gdańska oraz Mediolanu, przewoźników Ryanair, Wizz Air oraz Eurolot.

Budowa lotniska w Świdniku kosztowała 400 mln zł, z czego 144,5 mln zł pokryła dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Terminal portu przystosowany jest do obsługi miliona pasażerów rocznie. Udziałowcami spółki Port Lotniczy Lublin są samorządy Lublina, Świdnika, województwa lubelskiego i powiatu świdnickiego.

d3iiuvh

Podziel się opinią

Share
d3iiuvh
d3iiuvh