Trwa ładowanie...
d4b4ien

Nowe ubrania dla straży marszałkowskiej. Za 300 tys. zł

Dokładnie 305 tys. i 40 zł - tyle chce przeznaczyć na umundurowanie straży marszałkowskiej Kancelaria Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Kuchciński jest marszałkiem Sejmu od 12 listopada 2015 roku. To jemu podlegają funkcjonariusze straży.
Marek Kuchciński jest marszałkiem Sejmu od 12 listopada 2015 roku. To jemu podlegają funkcjonariusze straży. (East News, Fot: Jan Bielecki)
d4b4ien

Jak informuje "Super Express", w pierwszej kolejności brakuje zimowych skarpet, ale także krawatów i koszul, dlatego decyzja o rozpisaniu przetargu.

Na razie zdecydowano o wydaniu ponad 180 tys. zł, za co zostanie kupione: 1200 różnych par skarpet za 22 tys. zł, krawaty za 8 tys. zł i kilka typów koszul za 150 tys. zł.

Firmy, które wygrały przetargi, mają dostarczyć ubrania do 21 grudnia, co dziennik komentuje tak: funkcjonariusze straży marszałkowskiej dostaną od Marka Kuchcińskiego idealny prezent pod choinkę!

d4b4ien

Zobacz także: Prezes ZUS wyjaśnia skąd biorą się niskie emerytury

Straż marszałkowska to umundurowana formacja podlegająca marszałkowi Sejmu. Powołana jest do ochrony Sejmu i Senatu. Może do tego celu używać rejestratorów obrazu i dźwięku. Do jej zadań należy również konwojowanie wartości pieniężnych, mienia i dokumentów. Co więcej, straż marszałkowska może wydawać polecenia osobom, których zachowanie stwarza lub może stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa, legitymować, dokonywać kontroli osobistej, a także przeglądać zawartość bagaży. Ma też prawo do użycia lub wykorzystania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej.

Na koniec lutego 2017 roku Straż Marszałkowska liczyła 166 pracowników, w tym 146 strażników, o czym informowała Wirtualna Polska. Na początku kadencji w listopadzie 2015 r. zatrudnionych było tam 158 osób, w tym 137 strażników.

Zobacz także: Podwyżki dla straży marszałkowskiej. Nowy dodatek do pensji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b4ien

Podziel się opinią

Share
d4b4ien
d4b4ien