Trwa ładowanie...
d4i061y
13-11-2014 08:15

Nowym prezesem Orco został dotychczasowy wiceprezes J. Dedera

Warszawa, 13.11.2014 (ISBnews) - Rada dyrektorów Orco Property Group mianowała na prezesa Jiri Dedera, dotychczasowego wiceprezesa, podała spółka.

Share
d4i061y

Wcześniej Dedera pełnił funkcję zastępcy CEO i był jednym z dyrektorów spółki od lutego 2013, podano w komunikacie.

Wczoraj Orco podało, że Radovan Vitek i Tomas Salajka zrezygnowali z zasiadania w radzie dyrektorów, a Salajka - także w pełnienia funkcji prezesa, ze skutkiem natychmiastowym. Jednakże Salajka "będzie wspierał spółkę w wybranych kwestiach do końca roku".

Orco podało także w komunikacie, że do rady dyrektorów dołączył ponadto Pavel Spanko, co jest odzwierciedleniem obecnej struktury akcjonariatu Orco, w której powiązana z nim Aspley Ventures Limites posiada ok. 31,8% akcji.

Wcześniej spółka poinformowała, że rada dyrektorów Orco przeprowadziła emisję 200 mln akcji o wartości nominalnej 0,10 euro i cenie emisyjnej 0,296 euro, co dało łącznie 59,2 mln euro (na podstawie upoważnienia akcjonariuszy z 28 maja br.). Orco poinformowało także o modyfikacji swojej strategii, która obecnie będzie się koncentrować na projektach deweloperskich.

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz zarządcą aktywów działającym na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i usług hotelarskich. Działa w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, koncentrując się na rynku czeskim, węgierskim, polskim, rosyjskim, chorwackim, niemieckim i słowackim. Siedziba główna Orco Property Group mieści się w Luksemburgu.

(ISBnews)

d4i061y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i061y