Trwa ładowanie...
d1upqkd

NWZA Asseco zdecydowało o połączeniu z SI Kapitał; przerwa w obradach do 14 I

7.1.Warszawa (PAP) - Środowe NWZA Asseco Poland uchwaliło
połączenie ze spółką Systemy Informacyjne Kapitał. Walne
zdecydowało także m.in. o odwołaniu z funkcji członka...

d1upqkd
d1upqkd

7.1.Warszawa (PAP) - Środowe NWZA Asseco Poland uchwaliło połączenie ze spółką Systemy Informacyjne Kapitał. Walne zdecydowało także m.in. o odwołaniu z funkcji członka rady nadzorczej Asseco Poland Bo Denysyka, w jego miejsce zgłoszono kandydaturę obecnego prezesa ABG Dariusza Brzeskiego, jednak uchwała w tej sprawie nie była głosowana ze względu na ogłoszenie tygodniowej przerwy w obradach.

Spółka Systemy Informacyjne Kapitał działa na rynku teleinformatycznych systemów zarządzania płynnością i pozycją finansową banków, instytucji finansowych i przedsiębiorstw. Asseco Poland w październiku 2008 r. kupiło ją od Banque Privee Espirito Santo oraz dwóch osób fizycznych za 50 mln zł Połowa z tej kwoty została zapłacona w ciągu dwóch tygodni od dnia podpisania umowy. Druga połowa, podzielona na dwie równe raty, będzie płatna odpowiednio do dnia 30 lipca 2010 i do dnia 30 lipca 2011, pod warunkiem osiągnięcia przez przejmowana spółkę w latach obrotowych 2009 i 2010 co najmniej 8 mln zł zysku netto.

Ponieważ Asseco Poland jest jedynym akcjonariuszem SI Kapitał połączenie zostanie dokonane przez przeniesienie całego majątku spółki na Asseco Poland bez podwyższania kapitału zakładowego Asseco Poland i wymiany akcji.

Środowe walne odwołało ze składu rady nadzorczej Asseco Poland Bo Denesyka. W jego miejsce z dniem 1 lutego miał być powołany obecny prezes ABG Dariusz Brzeski, jednak na wniosek przedstawiciela Commercial Union OFE została ogłoszona tygodniowa przerwa w obradach walnego w celu zapoznania się z kandydaturą.

Według informacji przedstawicieli Asseco Poland Dariusz Brzeski miałby z dniem 31 stycznia przestać pełnić funkcję prezesa ABG, a od 1 lutego na czele ABG stanie Adam Góral.(PAP)

gsu/ osz/

d1upqkd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1upqkd